Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2015

Günlük hayatımızda çoğu bankadan kredi talebi bulunulduğu vakit kefil şartları devreye girmektedir. Tüketicilerin ödemesi garanti olsun diye çoğu banka tarafından beyan edilen kefil şartları tüketicileri de zor durumda bırakan konuların arasında yer almaktadır. Tüm kefil zorunluluğundan kurtulmak adına birçok alternatifler sunulmaktadır. Ancak bu durumun farkında olan ve yine de kredi vermek isteyen bankalarda çağımızda yer aldığından dolayı artık kefil arama derdi ortadan kalkarak rahatlıkla ihtiyaç duyduğunuz kredileri çekebilme olanağı sağlanmaktadır. Müşteri kredi notu üzerinden takip altına alınarak TC kimlik kartı ve ya faturalarınız ile ödemelerinizin düzenli olarak yapılıp yapılmadığı takibi yapılmaktadır.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Kefilsiz kredi ihtiyaç kredisi adı altında ülkemizdeki pek çok banka tarafından verilmektedir. Akla ilk gelen banka Garanti bankası daha sonra Deniz Bank olmaktadır. Deniz Bank kefil istemediği gibi çalışma belgesi de kredi ihtiyacı olan tüketicilerinden istememektedir. Bu sayede ev hanımları bile Deniz Bank aracılığı ile kredi çekebilme şansına sahip oluyor. Bankaların kefil isteyip istememe durumu biraz da bankacılık sistemlerine bağlı bir durumdur. Bu yüzden kimi banka kefil isterken kimisi de istememektedir.

Küçük miktarda krediler için kefilsiz işlemi onaylıyorlar ancak büyük miktarlar için aynı kişiden kefil arz edilmektedir. Ya da yüksek gelire sahip olan kredi kartı kullanıcılarına rahatlıkla kefilsiz kredi şansı tanınmaktadır. Bu nedenle kredi çekmeden önce banka ile iletişime geçerek tüketicilerine karşı sunmuş olduğu şart ve seçenekleri soruşturabilirsiniz.

Deniz Bank ve Garanti Bankasının yanı sıra Finans Bankası da müşterilerine uygun kredi olanağı sağlarken kefil şartlarını ortadan kaldırmaktadır. Finans Bankası için TC kimlik numaranızı 5030′ a SMS atmanızın ardından gelir belgeli veya gelir belgesiz ama kesinlikle kefilsiz kredi imkânı devreye girecektir.

Kefilsiz Kredi Kaç TL ye Kadar Verilebilir?

5.000, 10.000, 15.000 liraya kadar kefilsiz kredi veren bankalar ülkemizde mevcuttur. Eğer ki kredi notunuz yüksek ise bu rakamlar daha da yukarılara çıkabilmektedir. Ayrıca gelir durumunuz da temel alınarak bankalar tarafından ihtiyaç kredileri verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Garanti Bahar Kredisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ