İşsiz Birine Kredi Verilir Mi?

İşinden ayrılmış kişilerin bir süre çektikleri maddi sıkıntılardan sıyrılmak için ilk akla gelen çözüm yolları kredi kullanmaktadır.İşten ayrılmaları ile beraber düzenli gelirlerinin kesilmesinin yarattığı açmazdan kurtuluş yolu olarak görülen kredi yeni bir işe başlayana kadar kişilerin zorluk çekmelerinin önüne geçmektedir.Ancak bankaların işsizlere kredi vermiyor olması bu durumu engel olan bir durumdur.

Bankalar kredi kullanım sırasında krediyi geri ödeme gücünün bulunup bulunmadığı ile ilgilenirler.Eğer belgelenebilir düzenli bir geliriniz yoksa yani işsizseniz kredi kullanmanız oldukça zordur.Böyle bir durumda bankaya çeşitli teminatlar sunarak kredi kullanmanız gerekir. Ev yada arsa ipoteği ile yüksek miktarlarda kredi kullanabilirsiniz.Eğer istediğiniz küçük miktarlarda bir kredi kullanmaksa bankada bulunan nakit teminatınız kredi onayı almanız için yeterli olabilir.

İşsizken Kefil Göstererek Kredi Kullanabilir miyim?

Bankalar kefil gösterseniz de sizden gelir belgesi talep edebilirler ancak sürekli çalıştığınız bir banka varsa ve daha önce ki ödemeleriniz düzenliyle kefilinizin de gelir durumu ve risk durumu sorgulanarak  yüksek tutarlarda olmayan kredinize onay verilebilir.Ancak bu tarz başvurularda şube kanalını kullanmanız ve şubede daha önceki işlemlerinizle tanınıp sorunsuz olmanız gerekecektir.Belirttiğimiz durum istisnai bir durum olmakla beraber yine de onay almanız mümkündür.

İşsiz Değilim Ama Gelir Belgeleyemiyorum Kredim Onaylanır mı ?

Bankalar için işsiz sayılmamanız gelir belgenizi sunabilmeniz bağlıdır.Siz gelir belgeniz olmadan serbest çalışıyor olabilirsiniz.Ancak banka sizin çalışmanızı belgeleyemediğinden ötürü sizi işsiz olarak sayacaktır. Bu şartlar altında kredi kullanmak istiyorsanız bir yakınınızın üzerinden kredi kullanmanız gerekebilir.Bankalar özellikle emeklilere rahatlıkla kredi kullandırmaktadırlar.Özellikle emekli bir yakınınız varsa emekli maaşını aldığı bankadan kredi talebinde bulunarak kredi ihtiyacınıza destek olabilirler.Ancak sizin geliriniz belgelenemediği sürece bir teminat sunmazsanız krediniz onay almayacaktır.

İşten yeni ayrıldım Kredi Kullanabilir miyim?

Bankalar kredi kullandırılırken sizin güncel bir gelir belgenizin yanı sıra son 6 aylık sigorta ödemelerinizi kontrol ederler. Eğer siz işinizden yeni ayrıldıysanız son bodronuzu sunarak kredinize onay alabilirsiniz.Çünkü son 6 atda düzenli sigorta ödemenizin görünmesi çalışıyor olduğunuzu gösterecektir.Ancak bu şekilde kredi kullanmanız yalan beyan üzerine olacağından kısa süre içinde yeniden işe giriş yapmanız düzenli ödemelerinize devam etmeniz için yüksek önem taşıyan bir durumdur.

Ev Hanımıyım Kredi Kullanabilir miyim?

Ev hanımlarına kredi kullandırmak çalışmıyor olsalar bile son dönemde bir çok bankanın uyguladığı bir sistemdir.Ev hanımlarına kredi kullandırılırken ilk dikkat edilen nokta eşlere ait maaş bordrosudur.ayrıca ev hanımıysanız ve kredi kullanmak istiyorsanız bir kira gelirinizin olması yada bankada birikmiş paranızın  bulunması da kredi onay sürecinizi hızlandırıp olumlu sonuçlandıran etkenlerdendir.

Üzerinize ev arsa yada araç gibi mülkler bulunuyorsa kredi başvurunuz sırasında bunları da ibraz etmeniz sizin için kolaylık sağlar.

Ev hanımlarına kredi kullandırmak son süreçte bir çok banka tarafından uygulanan kampanyalar kapsamında olduğu için başvurunuzdan önce bu yönde aktif kampanya olup olmadığını araştırmanız daha hızlı kredi kullanmanıza olanak sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ