İş Bankasından Hesap Nasıl Açılır?

Bankalar, finansal sektörde verdikleri hizmetle hayatımızın pek çok alanında önemli bir yere sahip. Nitekim günümüzde parayla ilgili olan tüm işlemleri bankalar aracılığıyla gerçekleştiriyoruz.

Türkiye de özel banka sayısı her ne kadar çoksa devlet bankası da o kadar fazladır. Banka hesabı açmak isteyen müşteriler bankanın özel banka mı yoksa devlet bankası mı olduğuna oldukça dikkat etmektedir. Bunun dışında her bankanın müşterisine sunduğu avantajlar farklı farklıdır.  Bizler genel olarak tercihlerimizi köklü bankalardan yana kullanabiliyoruz. Siz de birikimlerinizi riske atmak istemiyorsanız İş Bankasından yararlanabilirsiniz. İş Bankası müşterilere sunduğu özel fırsatlarla hizmette kaliteye oldukça önem veriyor. Şimdi bir banka hesabına ihtiyacınız var ve tercihinizi İş Bankasından yana kullanmak istiyorsunuz. Peki, İş Bankasından hesap nasıl açılır?

İş Bankasından Hesap Açmak İçin Adım Adım İzleyeceğiniz Yollar

  • İş bankası Türkiye de çok geniş müşteri profiline sahip olan bankalardan biridir. Cumhuriyet döneminin ilk ulusal bankası olmasının yanında Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ilk özel bankadır.
  • Eğer bu bankayı tercih edecekseniz, İş Bankasından hesap açmak istiyorsanız İş Bankası şubesine gitmelisiniz.
  • Ancak herşeyden önce reşit olmanız, yani 18 yaşınızı doldurmuş olmanız gerekmektedir. Yaş şartının önemli olmasının nedeni açacağınız hesap çeşitlerinden kaynaklanmaktadır.
  • Yaşınız tutuyorsa bankaya gittikten sonra müşteri temsilcisine ‘’hesap açmak istiyorum’’ talebini bildirmek olacaktır.
  • Bu aşamadan sonra ise müşteri temsilcisi Türk vatandaşıysanız sizden T.C. kimlik numaranızın da içinde yer aldığı kimlik kartınızı isteyecektir.
  • Yabancı uyrukluysanız pasaport veya bankanın istediği şartları taşıyan kimlik ve belgeleri götürmelisiniz. Tüm bu belge ve kimlik bireysel hesaplar için geçerlidir.
  • Bireysel hesap açarsanız müracaat işlemleriniz yarım saat sürmeyecektir. Ancak ticari bir hesap açacaksanız imza sirküleri, ticaret sicil gazetesini ve yetkili olan kişinin kimlik fotokopisini götürmelisiniz.
  • Tüm bu işlemlerden sonra atacağınız imza ile İş Bankasında bir hesap sahibi olacak ve bankanın tüm avantajlarından yararlanabileceksiniz. Size verilen banka kartıyla ATM’lerden para çekebilecek, internet ve telefon bankacılığından yararlanabileceksiniz. İş Bankasına ait tüm talepleriniz için İş Bankasını arayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankasından Hesap Nasıl Açılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ