ING Turuncu Hesap

Turuncu Hesap, ING Bank’ın aktif olarak faaliyet gösterdiği bütün ülkelerde uyguladığı bir sistem. Bu sistemin Türkiye’de çığır açtığın ve bankacılığa yeni bir boyut kattığını söylemek mümkün. Marifetli hesap ve enpara.com gibi uygulamalar henüz yürürlükte değilken 2011 Ocak ayında sisteme giren bu hesap modeli oldukça avantajlı. Turuncu hesabı diğer banka hesaplarından ayrı bir noktaya taşıyan 4 temel özellik bulunmaktadır.

EFT/Havale Ücreti Yok: Turuncu Hesap ile yapılan işlemler tamamen ücretsizdir. ING Bank’ın bütün dünyada tercih edilmesini sağlayan özelliklerden biri de budur. Bilhassa kira vb ödemelerinde ve yakınlarına para gönderirken EFT/Havale ücretlerinden sıkılan kişiler için bu özelliğin oldukça cazip olduğunu söyleyebiliriz.

Alt Limit Yok: Klasik bankacılıkta gecelik borçlanma için verilen faiz oranları oldukça düşüktür. Ancak Turuncu Hesap’ta paranızı istediğiniz zaman yatırıp istediğiniz zaman çekebilirsiniz ve paranıza işleyen faiz oranlarında bir düşüş yaşanmaz. Örneğin maaşınızı hesaba yatırdıktan sonra kalan bakiyeyi Turuncu Hesap’a yatırırsanız tekrar çekene kadar paranız değerlenmiş olacaktır.

Vade Derdi Yok: Turuncu Hesap’ta, klasik vadeli hesaplarda olduğu gibi hesap açarken vade süresi beklemeniz gerekmez. Elinizde belirli bir süre kullanmayacağınız bir meblağ varsa buraya koyarak kazanmaya başlayabilir ve ihtiyacınız olduğunda paranın faizini çekebilirsiniz.

Faizi Yüksek:  Hesabı açtırdığınız andan itibaren ilk bir ay boyunca Hoş geldin Faizi uygulanmaktadır. Bu yüksek faizlerden sonra Turuncu Hesap için uygulanan normal faiz işlemeye devam edecektir. Hoş geldin faizi günlük %8 bir oranda olup daha sonraki aylarda uygulanan faiz %7,5 oranındadır. Bunun da oldukça yüksek bir oran olduğunu belirtmek gerekir.

Bu 4 özellik yalnızca 100.000 TL’nin altındaki hesaplar için geçerlidir.

Turuncu Hesap Açmak İçin Ne Yapılmalıdır?

ING Bank sitesinden başvuru yaptıktan sonra başvurunuz incelemeye alınacaktır. Daha sonra banka evinize imzalarınızı almak üzere bir kurye yönlendirir. İmzalarınız teslim edildikten sonra banka tarafından aranır ve hesap bilgileri konusunda bilgilendirilirsiniz. Eğer hâlihazırda ING Bank müşterisiyseniz internet bankacılığından giriş yapıp tek tıkla Turuncu Hesap açtırmanız mümkündür. Turuncu Hesap için sadece nüfus cüzdanınız yeterlidir.

Bir önceki yazımız olan BES mi SGK mı Daha Avantajlı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ