ING Bank Swift Kodu

Dünya genelinde finans sektörü, güvenlik ve hız odaklı çalışmalarını sürdürmek istemektedirler. Çünkü müşteriler, söz konusu ham maddenin kendi paraları olmasından dolayı, işlemlerinin doğru, eksiksiz, baş ağrıtmayan ve tam bir güven içinde gerçekleşmesini istemektedirler. Bu işlemlerin gerçekleştiği sırada, zaman kaybının da olmaması için, çeşitli ekstra kontrol basamakları yok edilmek istenmektedir.

Bu isteğin başarıya kavuşması ise, tam anlamı ile profesyonel ve sağlam bir sistemin devreye girmesi sonucu mümkün olmaktadır. Günümüzde kullanılan bu sistem ise, finans ve banka kuruluşlarını rahatlatan ve uygulanmasının zorunlu olduğu Swift kodu ve bağlı bulunan genel Swift sistemidir. Bu sistem ile hem kullanıcılar, hem de bankacılar rahat bir nefes almaktadırlar.

Swift Kodu Ve Oluşumu

Uluslararası para transferleri ve aktarımları sırasında, bankalar karşılıklı olarak birbirlerini tanıyabilmek ve beraber iş yapabilmek için, bazı özel kimliklere ihtiyaç duymaktadırlar. Örneğin, ING Bank’tan gerçekleşecek bir para transferinde, bankanın ismi ile değil, Swift kodu ile işlem yapılması, bu sistemin bir gereğidir. Buna bağlı olarak ortaya çıkartılan Swift kodları ise, banka kısaltmaları, ülke kısaltmaları ve banka şube kısaltmalarını içerek kodlardan oluşmaktadır.

ING Bank Swift Kodu Nedir?

ING Bank Swift kodu, basitçe INGBTRIS kodu ile bilinmektedir. Bu noktada, yurt dışı ile iletişim halinde olan ve para transferleri yapan müşteriler, bu kod ile işlemlerini başlatabilmektedirler.

Bir önceki yazımız olan HSBC Bank Swift Kodu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ