İng Bank kimin?

Bankacılık sektörünün son yıllardaki en gözde banklarından biri olarak İNG Bank, sektörde ortaya koymuş olduğu birçok yenilikçi ürünü ile tanınmaktadır. Özellikle e-mevduat hesabı olarak bilinen ve yüksek faiz getirisine sahip ilk bankacılık ürününün tanıtıcısıdır. Yapmış olduğu tüm hizmetlerinde her zaman bir bankanın çok ötesinde müşterilerinin tasarruf, danışmanlık ve finansal tüm işlemlerinde en büyük destekçisi olmuştur.

İNG Bank ilk olarak 2007 yılında Oyak Bank olarak bilinen bankanın tüm hisselerini İNG Grubun alması ile birlikte kurulmuştur. Bankacılık alanında 30 yıllık bir deneyime sahip olan bu banka son olarak İNG Bank olarak hizmetlerine devam etmektedir. Tamamen dış sermaye ürünü olarak hizmet veren banka, 2007 yılında satın alındıktan sonra adeta yeniden doğmuş gibidir.

Banka yönetiminin ileri görüşlü bir misyon ve vizyonu sayesinde şimdilerde bankaların kullanmış olduğu birçok ürünün ilk temsilcisidir. Bankanın artan müşteri portföyü ve her daim büyüyen sermayesinin baş mimarlarından biri şüphesiz Genel Müdür Pınar Abay’dır. Pınar Abay kendisi dahil 15 üzerinde bulunan uzman kadrosu sayesinde bankanın eski yüzünden eser kalmayacak şekilde yenilemiştir.

Son yıllarda “Paran Burada Değerli” sloganı ile banka müşterilerinin kulaklarında adeta yer edinen İNG Bank müşterilerine dahi iyi hizmet verebilmesi için doğrudan muhatap olduğu banka şubesini çok kısa sürede yurt içinde 316 yurt dışında 5 olmak üzere 321’e çıkarmayı başarmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartına Taksitle Altın Alınabilir Mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ