ING Bank Destek Hesap

Kredili mevduat hesapları son zamanlarda oldukça ilgi görmekte. ING Bank’ın sunduğu kredili mevduat hesabı, Destek Hesap isimli bir hesapla kullanılabiliyor. Bu hesap özellikle, kullandığınız hesabın veya kartın bakiyesi bittiği zaman devreye girerek para ihtiyacınızı karşılamanızı sağlayabiliyor. Kredili olarak kullanılan hesabın limiti banka tarafından tanımlanıyor. Bu hesapla EFT ve havale yapmak, nakit banka kartıyla alışveriş yapmak mümkün. Bununla birlikte kart sahibi banka tarafından belirlenen limiti aşmadan nakit çekme, harcama yapma gibi işlemleri yapabiliyor. Diğer hesaplarda olduğu gibi bunda da ATM’lerden 7/24 nakit çekmek mümkün.

Taksitli Destek Hesabı

ING Bank, destek hesabı uygulamasını bütün dünyada hizmete sunmakta. Ancak son zamanlarda bu uygulamasını daha avantajlı bir şekle getirmiş durumda. Yeni uygulamayla Destek Hesap’tan çekilen nakit tutarını tek seferle değil taksitli olarak kullanabiliyorsunuz. Taksitli Destek Hesap ile hiçbir formaliteye gerek olmadan nakit para çekmeniz ve toplam borcu 12 aya kadar taksitle ödemeniz mümkün.

Taksitli nakit avans seçimini 3, 6, 9 veya 12 taksitle yapmak mümkün. ATM’lerden, ING Şubelerinde, Internet şubelerinden veya telefon bankacılığından taksitli nakit para kullanımı gerçekleştirebilirsiniz. ATM’lerden en az 50, diğer kanallardan ise en az 100 TL nakit çekimi yapabilirsiniz. Normal hesabınızda bakiye bulunsa bile Taksitli Nakit Hesabı’ndan çekim yapmanız mümkündür.

Bununla birlikte Taksitli Destek Hesap için ayrı bir limit mevcut değil. Bu hesap için uygulanan faiz oranları Destek Hesap ile aynı. Kullanılan taksitli nakit tutarı için %2.12 oranında bir faiz mevcut.

Destek Hesap İçin Nereye Başvuru Yapılmalıdır

ING Bank müşterisi olan kişiler Destek Hesap için ING Şubelerinden ya da internet bankacılığından başvuru yapabilmektedirler. Bununla birlikte 0850 222 0 600 numaralı telefon bankacılığı hizmetinden ve ATM’lerden de bu başvuruyu gerçekleştirmek mümkündür. ING Bank müşterisi olmayan kişilerin ise Destek Hesap veya Taksitli Destek Hesap için bankada hesap açtırmaları gerekmektedir. Böylece ING Bank tarafından sunulan birçok hizmetten yararlanmak mümkün olacaktır. Nakit ihtiyaçlarını karşılamak için harika bir uygulama olduğunu belirtmek gerekir.

Bir önceki yazımız olan BES mi SGK mı Daha Avantajlı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. murat şahin diyor ki:

    merhabalar turuncu hesaba baglı kıredi kartı verilmektemi teşekkürler.

BİR YORUM YAZ