ING Bank Bonus Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

İnsanlar hayatlarını sürdürebilmek ve ailelerine bakabilmek amacıyla sosyal hayatın içinde bir takım gerekli harcamaları yapmak zorundadırlar. Bu harcamaların yanında kimi zaman lüks olarak da tabir edilen diğer kalemlerin harcamaları da yapılmaktadır. Ancak her zaman cepteki nakit para bu harcamalara yetmeyebilir. Bu nedenle insanlar ekstra bir ödeme aracına ihtiyaç duyabilirler. Buradan hareketle de devreye bankaların girmesi oldukça normaldir. Çünkü bankaların asıl amacı, paraya ihtiyacı olan topluma destek olmaktır.

Bu desteğin en sık kullanılan ürünü ise kredi kartıdır. Kredi kartları sosyal hayatın içinde sıklıkla kullanılan birer ödeme araçlarıdır. Bundan dolayı insanlar da rahatlıkla bu kartları kullanabilmektedirler. Her açıdan değerlendirildiğinde, cepteki nakit paranın korunması ve bir yandan da alış verişlerin yapılmasına devam edilmesi durumu gerçekleştirilebildiği için kredi kartları kişilere oldukça fayda sağlamaktadır.

Öte yandan bilinçsiz kredi kartı kullanımı ve ay sonunda gelen kredi kartı ekstresinin bir türlü tamamen ödenememesi ile başlayan sancılı süreç, en nihayetinde kartların kapatılmasına kadar uzanabilmektedir. Burada önemli olan kontrolsüz şekilde kullanılan kartların kapatılma isteğidir. Peki, kredi kartı kapatmak kolay mıdır?

Kredi Kartı Kapatmak Mümkün Mü?

Elbette mümkün. Yapılması gereken işlerden biri, ilgili bankanın şubesine giderek kredi kartı kapatma dilekçesi vermek olduğu gibi, aynı şekilde hatta daha kolay olarak telefon bankacılığı aracılığı ile kredi kartı kapatmak da bir diğer yolu oluşturmaktadır.

Ancak her iki yolda da bankanın işleri zora sokacağı ve kredi kartını iptal etmemek için elinden geleni yapacağı unutulmamalıdır. Buna mahal vermemek için ise kredi kartınızın içindeki tüm borçları temizleyerek ya da borç transferi gerçekleştirerek kapatmaya uygun kredi kartınız ile bankaya başvurmanızdır. Bu sayede banka işleri fazla yokuşa süremeyecektir.

ING Bank Bonus Kredi Kartını Kapatmak

İçinde borç bırakmadığınız ING Bonus kredi kartınız ile herhangi bir ING Bank şubesine uğrayarak bir kredi kartı kapatma dilekçesi vermeniz halinde işlemleriniz başlatılacaktır.

Öte yandan telefon bankacılığını kullanarak daha hızlı kredi kartı kapatmak isteyen müşterilerin de 444 0 600 numaralı hattı arayarak işlemlerini başlatması mümkündür.

Bir önceki yazımız olan HSBC Advantage Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ