HSBC EFT Ücretleri

HSBC Bankası, müşterilerinin kendi hesapları üzerinden farklı bir hesaba para aktarması için kullanmış olduğu EFT işlemlerinden belirli bir masraf talep etmektedir. Bankanın talep etmiş olduğu EFT ücretleri işlemin yapıldığı banka kanalına göre değişiklik göstermektedir.

HSBC EFT Ücretleri

Banka müşterileri şubeler aracılığı ile gerçekleştirdiği para transferlerinden HSBC EFT ücretlerini minimum 40 TL maksimum 300 TL olarak belirlemiştir. Bankanın talep etği bu ücretler ile ilgili olarak 40 TL’nin altında bile para transferi yapıldığı zaman ücretin yine aynı olduğunu belirtmek isteriz. HSBC EFT ücretlerinin en yüksek olduğu hizmet kanalı banka şubeleridir.

EFT işlemi için HSBC müşterileri internet bankacılığını kullandıkları takdirde para transferinin masrafı 3 TL ile sınırlandırılmıştır. İnternet bankacılığı aracılığı ile yapılacak olan tüm EFT işlemlerinde aynı ücret banka tarafından talep edilmektedir.

HSBC EFT ücretleri telefon bankacılığı kanadıyla yapıldığı zaman minimum 15 TL maksimum 50 TL olarak belirlenmiştir. Banka tarafından tahsil edilecek olan EFT ücreti yine göndereceğiniz paranın değerine göre bu ücretler arasında değişiklik göstermektedir.

HSBC Bankası müşterileri Mobil Bankacılık kanalı ile yapacakları tüm EFT işlemlerinde herhangi bir şekilde masraf ödememektedir. Ayrıca bankanın maaş müşterileri de yapmış olduğu para transferlerinde herhangi bir ücret ödemek zorunda değildir. Aynı şekilde HSBC bankası ile yapacağınız özel görüşmeler neticesinde otomatik ödeme talimatı veya diğer finansal işlemler ile ilgili olarak anlaşma sağladığınız takdirde EFT işlemlerine herhangi bir şekilde ücret ödemek zorunda değilsiniz.

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası EFT Ücretleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ