HSBC Bank Swift Kodu

Bankalar ve finans kuruluşları, günümüzün en önemli işlem kriterlerini oluşturan güvenlik ve hız konusunda gösterdikleri hassasiyetleri, bu yönde kullandıkları programlar ile desteklemektedirler.

Bankalara özel şekilde tanımlanan Swift kodları, bu anlamda bankaların finansal ve kurumsal açılardan kimliklerini de oluşturuyorlar. Swift kodları, bankaların birbirlerini tanıması ve muhatap olarak kabul edip hemen işlemlere başlaması açısından da oldukça önemli durumdadır. Bu kadar yoğun kullanılan ve artık zorunlu halde bırakılan Swift kodları, bir takım genel geçer kurallara bağlıdır ve kendine has özellikleri de bulunmaktadır.

Swift Kodu Ve Özellikleri

Swift kodları, dünya genelinde kullanılan banka ve finans kuruluşu kimlik kodlarıdır. Bilhassa uluslararası para ve fon işlemlerinde gerekli olan söz konusu kodlar, standart biçimde oluşturulmaktadır.

İlk 4 hanesinin banka kısaltması olarak yazıldığı, ardından gelen 2 hanenin bağlı bulunan ülke kısaltması olduğu ve sonraki 2 hanenin de ilgili şubeyi gösterdiği bilinen Swift kodları, 8 ila 11 hane arasında değişen toplam basamak sayısına sahip olarak dünya çapında kullanılmaktadır. Ülkemizde kullanılan Swift kodları ise, 8 haneden oluşmaktadır. Bu açından bakıldığında Swift kodları, benzersiz ve özel şekilde meydana gelmektedirler.

HSBC Bank Swift Kodu

HSBC Bank kuruluşuna ait olan Swift kodu, HSBCTRIX kodu ile bilinmektedir. HSBC Bank, uluslararası para transferleri için ihtiyaç duyulan ve tercih edilen bankalar arasında yerini almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Denizbank Swift Kodu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ