HSBC Advantage Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Toplum nezdinde bankacılık ürünlerinin kullanılması oldukça önemlidir. Bilhassa sıklıkla kullanılan kredi kartı gibi bazı banka ürünleri çoğu zaman sosyal hayatın içinde yer alan insanlara yardımcı olmakla beraber, nakit para ile yapılamayan taksitlendirmelerin kredi kartları ile gerçekleştirilmesi de sağlanır. Yani kredi kartları çoğu zaman tüketiciye harcama ve taksitlendirme özgürlüğü vermektedir. Bu nedenle de tüketiciler bu tip kartları bankalardan tedarik ederek sosyal hayatta kullanıma sokmaktadırlar.

Zaman zaman kredi kartı odaklı ekonomik sıkıntılar çekilebilir. Kredi kartı kullanımını modern kölelik olarak gören yaklaşımların da olması, bu açıdan kredi kartlarını sorgulatır hale getirir. Çünkü kredi kartları limitlerinin fazla olmasından kaynaklı olarak bilinçsiz tüketicilerin sürekli alış veriş yapmasına yol açmaktadır. Cepten para eksilmediği ve sanki hiç ödenmeyecekmiş gibi hissettirdiği için kredi kartları bir yerden sonra tüketiciler açısından tehlike unsur olmaktadır. Özellikle de ödenemeyen borçların oluşmasının ardından gerçekleştirilen faizlendirmelerden başını kaldıramayan insanlar, bir an önce kredi kartlarının borçlarını ödeyerek bu kartlarını kapatmayı isteyebilirler. Bu tür bir durumda kredi kartını kapatmak mümkün müdür?

Kredi Kartı Kapatılması

Kredi kartının kapatılması işlemi aslında pek de zor bir işlem değildir. Kredi kartlarını kapatmadan önce yapılması gereken ilk iş, kredi kartına tanımlı borçların ortadan kaldırılmasıdır. Ekonomik anlamda bu borçları ödemek mümkün ise bu borçlar ödenerek kart uygun pozisyona gelebilir, ya da borç transferi yapılarak kart kapatılmaya uygun hale gelir.

Borçların kapatılması ve kartın boşaltılmasından mütevellit olarak banka şubesine giderek yüz yüze kredi kartı kapatma dilekçesi verilebileceği gibi, telefon bankacılığından bankanın çağrı merkezine ulaşılarak da kredi kartı kapatma işlemleri gerçekleştirilebilir.

HSBC Advantage Kart Nasıl Kapatılır?

Öncelikli olarak HSBC Advantage kredi kartınızın içinde yer alan borçlarınızı tamamen temizlemeniz gerekmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken noktaların başında, gelecek döneme ait borçlarınızın da kapatılması konusu gelmektedir.

Borçların ödenmesi ya da başka bir ödeme aracına transferinin gerçekleşmesi sonucunda ise yapılması gidilmesi gereken iki yoldan ilki bir HSBC şubesine giderek dilekçe vermek; diğeri ise 444 0 114 numaralı banka hattını aramaktır.

Bir önceki yazımız olan Türkiye Finans Happy Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ