Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

Etrafınıza baktığınız zaman, kendiniz de dahil olmak üzere, çok sayıda iş fikri olan ancak maddi imkansızlıklar nedeni ile bu fikirleri hayata geçiremeyen insanları göreceksiniz. Yani, fikrin çok iyi olduğu ancak nakit olmadığı için söz konusu harika fikrin bir türlü hayat geçmediği projeler, her aşamada bir miktar nakit paraya ihtiyaç duymaktadır. Girişimci adayları da, bu paraları bulabilmek için çeşitli yollar aramaktadırlar. Bu yollardan en net çözümü ise, hibe kredisi sağlamaktadır.

Hibe Kredisi Nedir?

Hibe kredisi, adı üzerinde hibe edilen bir miktar nakit parayı temsil ettiği için, projenizi hayata geçirmek adına ilgili kurumun size teslim ettiği paraya verilen isimdir. Bu sayede, 30.000 liralık hibe kredilerinden, 100.000 liralık hibe kredilerine kadar para elde edebileceksiniz. Böylece, hayalinizdeki işi kurarak, girişiminizin ilk adımlarını atabileceksiniz.

Hibe kredisini alabilmek, bir takım başvuru aşamalarını ve gereksinimleri de beraberinde getirmektedir. Ülkemizde bu tip hibe kredilerini veren ve bu konuda size yol gösteren kurumlardan en önemlisi, KOSGEB’tir. Tüm girişimcilere yardımcı olmak isteyen bu kurum, uygun form dolduruşları ve danışmanlık hizmetleri sonunda, sizin girişiminiz için de ihtiyaç duyulan belli miktarda parayı hesabınıza geçebilmektedir.

Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

KOSGEB ve ilişikli olduğu bazı kurumlar, bu tip hibe başvurularını veri tabanlarına işlemektedirler. Hibe kredisine başvurabilmek için, bu sistemlerden birine girerek entegre olmanız ve sizden istenen bilgileri veri tabanına kaydetmek adına oluşturulan ilgili formları doldurmanız gerekmektedir. Bu sayede, hibe kredi talep aşaması başlatılmış olmaktadır.

Bu noktada, formları doğru şekilde doldurmak oldukça önemlidir. Çünkü, söz konusu talep formları, sizden olması gereken doğru bilgileri almak niyetinde olduğu gibi, bu süre zarfında sizin de doğru metotlar ile formalara giriş yapmanız gerekmektedir. Bu tür hibe kredilerine yanlış şekilde başvuru yaparak, aslında gerçekten ihtiyacı olan çok sayıda kişi, sırf bu nedenden dolayı söz konusu paraları alamamıştır.

Hibe kredileri, iyi araştırılması gereken ve ilgili kurumların web sayfalarından titizlikle takip edilmesi gereken konuları oluşturan temel başlıklardan yalnızca biridir.

Bir önceki yazımız olan Devlet Destekli Evlilik Kredisi 2015 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ