Halk Bankası Faizsiz Kredi

Kredi almak birçok kişi için tereddüt gerektiren bir iştir. Herkesin zaman zaman toplu paraya ihtiyacı olur ancak bankalar tarafından sağlanan kredilerin faiz oranları oldukça korkutucu görünebilir. İhtiyaç kredisi gibi alanlarda hizmet veren birçok banka ve kredi kuruluşu bulunmaktadır ancak geri ödeme sırasında alınan miktarın çok üstünde bir meblağ ödemek gerekebilir. Bu durum kredi alacak kişide bir tereddüt yaratmaktadır. Halkbank tarafından sağlanan faizsiz kredi hizmeti, ihtiyaç kredisi almak isteyen kişiler için bulunmaz bir fırsattır.

Halkbank İhtiyaç Kredisinin Avantajları

Halk Bankası tarafından sağlanan ihtiyaç kredisi faizsiz geri ödeme seçeneğine sahiptir. Birçok bankada özellikle taksit sayısı arttıkça geri ödenen meblağ yükselmektedir. Ancak Halkbank tarafından sağlanan bireysel ihtiyaç kredisinde faiz yerine peşin komisyon ödemesi yapılmaktadır. Bu komisyon oranları aylara göre değişiklik göstermektedir. 1 – 6 ay arası vadelerde % 2, 7 – 12 ay arasında  % 5, 13 – 18 ay arasındaki vadelerde % 8 ve 19 – 24 ay arası vadelerde % 10,50 tutarında peşin komisyon ücreti alınmaktadır. Bununla birlikte %2 oranında dosya ücreti temin edilir ancak dosya masraflarını kredi ödemesi tamamlandıktan sonra geri almak da mümkün olmaktadır.

Halkbank Faizsiz Krediden Kimler Yararlanabilir

Kredi almasında herhangi bir sakınca olmayan herkes Halk Bankası tarafından sağlanan faizsiz ihtiyaç kredisinden faydalanabilmektedir. Eğer kredi notunuz bankaların size kredi vermesi için yeterliyse ve kara listede değilseniz bu krediden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Kredi için başvururken gelir belgesi edinmeniz gerekir. Eğer kamuda veya özel sektörde çalışıyorsanız maaş bordrosu, SGK hizmet dökümü gibi belgeler edinmeniz yeterli olacaktır. Bununla birlikte geçiminizi kira gelirleriyle sağlıyorsanız üzerinize kayıtlı olan mülklerin tapularını ve kira kontratlarını getirmeniz yeterli olacaktır.

Eğer taşıt için ihtiyaç kredisi almayı düşünüyorsanız, satın almak istediğiniz aracın faturasını edinmeniz gerekecektir. Bununla birlikte mortgage kredileri için yapı kullanım belgesi ve imar belgesi gibi belgeler edinmeniz gerekir. İhtiyacınız ne olursa olsun, Halk Bankası tarafından sağlanan faizsiz kredi hizmetinden güvenle yararlanabilir ve maddi sıkıntıya girmeden geri ödeyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Denizbank Kurtaran Hesap başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ