Halk Bankası Ek Hesap

Bazı zamanlarda acil nakit ihtiyacına sahip olabilirsiniz. Özellikle yoğun ödeme yapmanız gereken zamanlarda hesabınızdaki bakiyenin bitmesiyle zor durumda kalmanız mümkündür. Bir sonraki maaş gününe kadar günlük ihtiyaçlarınızı dâhi karşılayamayabilirsiniz. Halk Bankası, acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için bir ek hesap hizmeti sunuyor. Bu hizmetten yararlanarak kısa süreli nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, ödemelerinizi aksatmadan yapabilir, hatta EFT ve havale gerçekleştirebilirsiniz. Nakit ihtiyaçlarınız için yakınlarınızın kapısını çalmadan önce Halk Bankası’na başvurabilirsiniz.

Halk Bankası Ek Hesap Özellikleri

– Halk Bankası Ek Hesap, bir kredili mevduat hesabı olarak işlem görmektedir. Bu hesapla istediğiniz her an nakit çekmeniz mümkündür. Hesabınızdaki limit dâhilinde 7 gün 24 saat nakit çekebilirsiniz. Bunun için size en yakın Halk Bankası ATM’sine uğramanız yeterli olacaktır.

– Ek Hesap ile fatura ödemelerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Elektrik, su, doğalgaz gibi faturalarınızı ek hesapta bulunan bakiye ile ödeyebilirsiniz. Bununla birlikte düzenli ödeme talimatı verdiğiniz ödemelerin gecikeceğinden endişelenmeniz gerekmez. Çünkü ek hesabınız, okul taksiti, kira, alışveriş taksiti gibi düzenli ödeme talimatı bulunan ödemeleriniz için de otomatik olarak devreye girecek ve bu ödemelerin gecikmesini önleyecektir.

– Garanti Bankası hesabınızla ilişkilendirdiğiniz bir kartınız bulunuyorsa, bu kartın veya hesabınızın bakiyesinin bitmesinden endişelenmenize gerek yok. Çünkü böyle durumlarda ek hesabınız devreye girecektir. Bu sayede günlük alışverişlerinizi rahatlıkla yapabilir ve kredi kartı kullanılan internet alışverişlerinde harcama yapabilirsiniz.

Geri Ödemeler Nasıl Gerçekleşir?

– Harcadığınız bakiye, ek hesabınızın limitinde eksi olarak görülecektir. Nakit girişi yaptıkça bu eksi değer azalacaktır. Bu yüzden geri ödemeleri bankaya uğramanıza dâhi gerek olmadan kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

– Borcunuza işlenen faiz kullandığınız miktara göre günlük olarak belirlenmektedir. Kullandığınız limit ile orantısız bir borç ödemeniz gerekmeyecektir. Hesabınızda bakiye olması hâlinde, ay içinde borcunuza işleyen faiz bir dahaki ayın ilk iş günü otomatik olarak çekilecektir. Ana borcu ayın son iş gününe kadar ödeme imkânına sahipsiniz.

– Bununla birlikte bankaya uğrayıp bir ödeme planı da çıkartabilirsiniz. Ek Hesap borcunuzu belli bir sayıda takside bölerek bütçenizi zora sokmadan ödemeniz de mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Odeabank Ek Hesap başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ