Halk Bankası EFT Saatleri

Halk Bankası da müşterilerinin farklı bankalar arasında para transferi yapabilmelerini sağlayan EFT bankacılık işleminin zaman aralığını değiştirmiştir. Yeni yapılan düzenleme ile Halk Bankası EFT saatleri aşağıda belirtildiği gibi değiştirilmiştir.

Halk Bankası EFT ve Saatleri

Bundan böyle Halk Bankası müşterileri farklı bankalarda bulunan hesaplara para transferi için kullandığı EFT işlemini hafta içi her gün sabah saat 08.00 ile akşam 16.30 saatleri arasında yapabilecektir. Banka müşterileri bu zaman dilimini aşan bir sürede EFT işlemlerini gerçekleştirdiği günler olarak Cuma günü ve resmi tatillerde yapılan tüm para transferleri ilk mesai gününde muhatap bankanın hesabına aktarılır. Yeni yapılan bu düzenleme ile Halk Bankası EFT saatleri aralığında yapılan tüm işlemler aynı gün muhatap bankanın hesabına 5-10 dakika arasında gerçekleşmektedir. Bu süre Halk Bankasının veya Merkez Bankasının yoğunluğuna bağlı olarak 30 dakikayı bulan sürelerde de gerçekleşebilmektedir. Eğer yapmış olduğunuz EFT işlemi aynı gün hesaba aktarılmadıysa hemen Halk Bankası EFT sorgulama işlemlerini yapmanız gerekir.

Halk Bankası EFT Sorgulama İşlemi

Hafta içi resmi tatiller dışında Halk Bankası EFT saatlerinde yapmış olduğunuz para transferi karşı bankanın hesabına aktarılmadığını tespit etmeniz ile birlikte hemen yeniden EFT bilgilerini kontrol edin. Bilgilerde bir sorun olmadığını tespit ettiğinizde ise bu sefer Halk Bankası Dialog adı verilen 444 0 400 numaralı çağrı merkezi ve herhangi bir banka şubesi ile mutlaka irtibata geçiniz. Yapacağınız görüşmede EFT ile ilgili sorunlarınızı dile getirmeniz yeterlidir, banka görevlileri sizlere her türlü yardımı sağlayacaktır. EFT işlemlerindeki sorun kendi bankanızdan kaynaklanmadığını anladığınız zaman bu sefer muhatap bankanın çağrı merkezi veya şubeleri ile mutlaka irtibata geçmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Teb Eft Saatleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ