Garanti Evlilik Kredisi

Garanti bankasının çok çeşitli bireysel destek kredileri evlenmek isteyenlere cazip teklifler sunuyor.Evlilik kredisi kapsamında kullanacağınzı bireysel kredinizi farklı kampanya dönemlerinde kullanarak düşük faiz öteleme , vade atlatma gibi seçeneklerden faydalanabilirsiniz.

Garanti Bankası Evlilik Kredisi İçin Hangi Evraklar İsteniliyor?

Garanti bankasından evlilik kredisi kullanmak için nüfus cüzdanınıza ek olarak çalışma şeklinize göre farklı evraklar istenilecektir.

  • Ücretli çalışansanız güncel bordro yada SSK sicil numaranızı gösterir belge , aylık gelir durumunuzu ve maaşınızda kesinti olmadığını gösteren şirket yetkilisi imzasını barındıran gelir pusulası ibraz etmeniz gerekmektedir.
  • Eğer şirket sahibi olarak başvuruda bulunacaksanız yada bir şirketin sermaye ortağı iseniz güncel vergi levhanız,yıllık gelir vergisi beyannamesi yada güncel işletme hesap özetinizle bankaya başvurabilirsiniz.
  • Eğer gelirinizi kiradan karşılıyorsanız kirayı elde ettiğiniz gayrimenkule ait tapu bilgisi , güncel kira kontratı ve kira tahsilatlarını gösteren belge ile başvurmalısınız.
  • Eğer faiz geliriniz varsa başvuru tarihinizden sonra alınan faiz belgenizi bankaya göstermeniz gerekecektir.
  • Çiftcilerimizden istenilen belge ise çiftçilik yaptığınızı gösteren belge ve zirai kazanç belgesidir.

Garanti Bankası Evlilik Kredisine Nasıl Başvurulabilir?

Garanti bankasının evlilik kredisi başvurusunu bir çok kanal üzerinden yapmanız mümkün.Sadece kısa mesaj göndererek krediden faydalanabilirsiniz.Garanti bankasının 3390 numaralı SMS’le başvuru numarasına TC kimlik numaranızı göndererek kolaylıkla başvuruda bulunabilirsiniz.Ayrıca internet bankacılığı , internet bankacılığı kullanıyorsanız kredi başvuru adımı , cep şubesi , paramatikler , Alo garantiyi arayarak ve şubelerden başvuru imkanınızda bulunuyor.Üstelik garanti bankasından yapacağınız kredi başvurunuzun sonucu  5 dakika içinde cep telefonunuza mesaj olarak olarak gönderiliyor.

 

Garanti Bankası Evlilik Kredisinin Faiz Oranı Nedir?

Garanti bankasından kullanacağınız evlilik kredisi için kampanya harici faiz oranı aylara göre değişiklik göstermektedir.

  • 6 ve 12 aylık vade tercihinde %1,59
  • 18 ve 24 aylık vade tercihinde %1,64
  • 36 aylık vade tercihinde ise %1,41 faiz uygulanır

Belirtilen faiz oranları 10.000 TL’lik miktar için geçerlidir.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Evlilik Kredisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ