Garanti Bonus Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Her banka müşterilerine pratik kullanımları açısından çeşitli kredi kartları sunmaktadır. Bu sayede insanlar ceplerinde para azaldığında ya da büyük miktarlı alış verişlerde ödeme yapılması sırasında bankalardan edinmiş oldukları kredi kartlarını kullanabilmektedirler. Bu sayede cepteki sınırlı para ne olur ne olmaz düşüncesi ile aybaşına kadar korunmuş olacak ancak diğer taraftan da günlük ya da uzun dönemlik alış verişler devam ettirilecektir.

Kredi kartlarının kullanımları tüm dünyada oldukça yaygındır. Ülkemizde de fazlaca kullanılan bu kartların ortak özelliği ise zamanında ödeme yapanları mutlu eden ancak sürekli olarak borçlarını erteleyenleri mutsuz eden bankacılık ürünleri olmalarıdır. Çünkü her seferinde borcun yalnızca asgari kısmını ya da tamamını ödemekte zorlanan ve sürekli faizlerle boğuşan müşteriler zaman içinde kredi kartlarının esiri olmaktadırlar. Bu zorlu zamanlarda akla gelen ilk çare ise, büyük bir kararlılık ve dirayet gösterilerek kredi kartlarını kapatma işlemidir. Ancak bu işlem de sanıldığı kadar zor olmamakla birlikte çok da basit değildir.

Kredi Kartlarının Kapatılması

Eldeki mevcut kredi kartları çeşitli sebeplerden ötürü kapatılmak ve iptal edilmek istenebilir. Bu nedenle vatandaşlar ilk olarak kredi kartının içinde herhangi bir borcun olup olmadığına bakmak zorundadırlar. Çünkü bankalar içinde borç bulunan kredi kartlarını kapatmaya yanaşmazlar ve süreç kesinlikle başlatılmaz. Buradan hareketle kredi kartlarının kapanma işleminin başlatılmasından önce borçların bitirilmesi esası aranır.

Ardından banka şubesine giderek dilekçe ile kredi kartını kullanıma kapatma isteğini belirten vatandaşın işlemlerine bir an önce başlanır. Bu sayede vatandaş, pek zaman kaybetmeden kredi kartını kapattırır.

Daha hızlı olan ve daha az yorucu olan bir diğer seçenek de bankayı telefon ile arayarak çağrı merkezindeki müşteri temsilcilerine kredi kartının kapatılma işlemlerini yaptırmaktır.

Garanti Bonus Kredi Kartı Kapatma

Garanti Bonus kredi kartını iptal ettirme ve kapatma işlemi, ilk olarak Garanti Bankası’nın yakın bir şubesine gidilip dilekçe verilerek gerçekleştirilebilir. Ancak telefon bankacılığını kullanarak bu kartı kapatmak isteyen vatandaşlar ise 444 0 333 numaralı telefonu arayabilirler.

Bir önceki yazımız olan Free Kart Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ