Garanti Bankası’nın Sahibi Kim?

Bankacılık sektöründe yeri her zaman farklı bir konumda bulunan, sektöre kazandırmış olduğu birçok yeniliği ile tanınan ve aynı zamanda aktif büyüklük bakımında Türkiye’nin en büyük 2. Özel bankası olarak hizmetlerine devam eden Garanti Bankasıdır. İlk olarak Ankara da 1946 yılında kurulan Garanti Bankası, son yıllarda sektöre getirdiği ve kazandırdığı birçok yenilik ile adeta küllerinden yeniden doğmaktadır.

Bankanın sermaye ortaklığını ülkemizin tanınmış gruplarından Doğuş Holding, İspanyolların ünlü finansal kuruluşu BBVA ve büyük bir bölümü de halka arz edilmiştir. Garanti Bankasını diğer bankalardan ayıran en büyük özelliklerden biri şüphesiz sektöre getirmiş olduğu yeniliklerdir. Yenilikleri ortaya koyan ve müşterilerinin finansal faaliyetlerine akılcıl çözümler sunan bir yönetime de sahip olması son derece önemlidir.

Bu bağlamda bankanın yönetim koltuğunda Ergun Özen Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi vazifesinde bulunmaktadır. Müşterilerinin ihtiyaçlarına hızlı ve kolay bir çözüm sunma adına ülkemizdeki Garanti Bankası şube sayısını tam olarak 988’e çıkarmıştır. Ayrıca Garanti Bankası yurt dışında bulunan 8 adet şubesi ile de uluslararası kanalda vazifelendirilmiş bir pozisyondadır.

“Başka bir arzunu” sloganı ile müşterilerinin her daim finansal ihtiyaçlarına koşan Garanti Bankası şubeleri dışında birçok hizmeti teknolojik yeni nesil ürünler üzerinden gerçekleştirmektedir. Özellikle internet, telefon ve mobil bankacılığı çok iyi kullanan ve müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda kullanmaya teşvik eden bir banka görünümündedir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartına Taksitle Altın Alınabilir Mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ