Garanti Bankası EFT Saatleri

Bankacılık sektöründe hizmet veren birçok kurum gibi Garanti Bankası da müşterilerine daha iyi hizmet verebilme adına para transferi işlemlerinde kullanılan EFT saatlerinde değişikliğe gitmiştir. Garanti Bankası EFT saatlerini uzatması ile birlikte banka müşterileri farklı bankalarda bulunan hesaplara para aktarabilmesi için EFT işlemlerini daha geniş bir zaman diliminde kullanabilirler.

Garanti Bankası EFT İşlemleri ve Saatleri

Garanti Bankasının mevcut müşterileri kendilerine ait olan hesaplardan farklı bir bankadaki hesaba para aktarabilmesi için EFT işlemlerinden yararlanabilirler. Bu hizmetten yararlanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise Garanti Bankası EFT saatlerinin hangi zaman dilimini kapsadığıdır. Yeni yapılan düzenleme ile birlikte bundan böyle Garanti Bankası akşam saat 17.15’e kadar EFT işlemlerini uzatmıştır. Garanti Bankası müşterileri bu zaman dilimi içinde gerçekleştirmiş olduğu tüm para transferleri işlemleri aynı gün içerisinde mesai bitimine kadar aktarılabilmektedir. Genellikle EFT işlemi Garanti Bankasında 5 ile 10 dakika gibi kısa bir zaman diliminde gerçekleşmektedir. Garanti Bankası EFT saatleri dışında yapılacak olan tüm EFT işlemleri ancak ilk mesai gününde muhatap bankanın hesabına aktarılacaktır. Hafta sonu, resmi tatil ve diğer günlere özel olarak yapılan tüm EFT’ler ilk iş gününde hesaplara aktarılmaktadır.

Garanti Bankası EFT Sorgulama

Yapmış olduğunuz bir EFT işlemi ancak 30 dakika gecikebilir. Bununda başlıca sebebi Garanti Bankasının veya Merkez Bankasının EFT işlemlerinin yoğunluğundan kaynaklanmasıdır. Ayrıca aynı gün içerisinde yapılan EFT gün sonunda bile hesaba geçmediği takdirde ilk olarak yeniden EFT işlemleri kontrol edilmelidir. Eğer bu işlemlerde sorun yok ise bu sefer Garanti Bankası ile irtibata geçmek gerekir. Bunun için ilk yapılması gereken 0850 222 0 333 veya 444 0 333 numaraları telefonlarda herhangi birini arayarak durumu izah etmenizdir. Aynı şekilde Garanti Bankası şubeleri üzerinden işleminizi takip edebilir hatta yetkili ile birlikte işlemi tekrardan gerçekleşebilirsiniz. Garanti Bankası EFT saatleri arasında yapılıp da hesaba geçmeyen EFT ile ilgili olarak yapılması gereken son işlem muhatap banka ile görüşmektir.

Bir önceki yazımız olan Enpara.com EFT Saatleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ