Garanti Avans Hesap

Herkesin zaman zaman nakit ihtiyacı olmaktadır. Hesabınızdaki para tükendiğinde zor durumda kalabilir, ödemelerinizi aksatabilir ve gündelik ihtiyaçlarınızı karşılamak için nakde ihtiyaç duyabilirsiniz. Garanti Avans hesap, böyle anlarda zor durumda kalmamanız için hizmete sunulmuş bir hesap. Bu hesap bir Kredi Mevduat hesabıdır ve temel amacı kısa süreli nakit ihtiyaçlarının giderilebilmesidir. Nakit ihtiyaçlarınızı avans hesap ile kredi başvurusu yapmaya gerek kalmadan karşılayabilirsiniz.

Geri ödemeler için gün başına faiz işlemektedir. Ancak bu faiz kullanma miktarınıza göre belirlenir. Yani küçük miktarlarda yararlandığınız bir hesap için büyük faizler ödemeniz gerekmeyecektir. Ayrıca bankaya başvurarak bütçenize uygun bir ödeme planı çıkartabilirsiniz. Avans hesabınızı vadesiz hesabınızla ilişkilendirmek için en yakın Garanti şubesine uğramanız yeterli olacaktır.

Avans Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası müşterisiyseniz, size en yakın ATM’den, şubeden veya internet bankacılığı hizmetinden başvuru yapabilirsiniz. Şubeye giderken nüfus cüzdanı fotokopisi ve ikametgâh belgesi gerekmektedir. Bununla birlikte bazı istisnai durumlarda kefil istenebilmektedir.

Avans Hesap Başvurusu Ne Zaman Onaylanır?

Avans Hesap başvuruları en kısa sürede değerlendirilip olumlu ya da olumsuz dönüş yapılmaktadır. Başvurunuz en geç 5 iş günü içinde sonuçlanacak, olumlu ya da olumsuz dönüş yapılacaktır. Ancak özellikle ATM başvurularında başvuru olumsuz sonuçlandığı takdirde başvurunuzu yineleyebilirsiniz.

Avans Hesabın Özellikleri ve Avantajları

– Banka hesabınızda limitiniz olmasa bile Avans hesaptan 7 gün 24 saat nakit çekebilirsiniz. Nakit çekmek için en yakın Garanti ATM’sine başvurmanız yeterli olacaktır.

– Avans hesabınızdan EFT, havale gibi işlemler gerçekleştirebilir, yakınlarınıza para yollayabilirsiniz.

– Eğer fatura ödemeleri, kira ödemeleri, alışveriş taksitleri gibi otomatik ödeme talimatıyla gerçekleşen ödemeleriniz bulunuyorsa ve banka hesabınızda yeterli bakiye kalmadıysa bu ödemeleri avans hesap üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Geri Ödeme Nasıl Yapılır?

Avans hesabınızdaki nakdi kullandığınızda bu eksi bakiye olarak görülecek ve herhangi bir nakit girişi yapmanız durumunda bu miktar eksi bakiyeden düşecektir. Bununla birlikte bankaya başvurarak taksitlendirme yapmanız mümkündür. İşleyen faiz kullanım miktarınıza göre belirlenir ve geri ödeme yaparken banka yardımıyla bir ödeme planı çıkarmanız mümkündür. İnternet Bankacılığı üzerinden borç ve faiz durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Ayrıca bir önceki ayın faizi hesap dökümlerinize de yansımaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Halk Bankası Ek Hesap başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ