Free Kart Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Dünya çapında kullanılan kredi kartları ülkemizde de yaygın şekilde kullanılmaktadır. Ufak çaplı günlük alış verişlerden, büyük çaplı ve yüksek tutarlı alış verişlerin taksitlendirilmesine kadar akla gelebilen her işlemde kredi kartları kullanılmaktadır. Bu kartların kullanılması ile kişiler de ceplerindeki sınırlı miktarda bulunan nakit paraları korumuş olurlar. Bu sayede de nakit döngüsü sağlanarak kredi kartı ile de rahat alış veriş yapılabilmektedir.

Ancak kredi kartlarının kullanımı sırasında gelirleri ile giderlerini tam hesap edemeyen ya da mecbur olarak kredi kartı işlemi yapmak zorunda hisseden vatandaşların ay sonunda ve ödeme zamanlarında oldukça büyük sıkıntılara düştükleri görülmektedir. Çünkü kontrolsüz şekilde harcamaların yapılması ile beraber kredi kartlarının artık ailelere zarar verdiği görülebilmektedir. Bu tür durumlarda kredi kartı kapatma işlemlerine ihtiyaç duyulabilir.

Yalnızca çekilen ekonomik sıkıntılardan dolayı değil, farklı bankaların avantajlarından da yararlanmak niyeti ile mevcut kredi kartları kapatılmak istenebilir. Buradan hareketle onlarca kredi kartının tek seferde kapattırılmak istendiği bile görülebilir. Peki, kredi kartları nasıl kapattırılır?

Kredi Kartı İptal İşlemi

Kredi kartınızı kapatabilmeniz için ilk yapmanız gereken işlem, kartın içinde gelecek döneme dair ödenmesi gereken herhangi bir borç tanımının ya da bir taksitin olup olmamasını öğrenmektir. Eğer provizyonda bekleyen gelecek dönem işlemleriniz bulunmakta ise öncelikle bu borçları ödeyerek ya da farklı bir araca transfer ederek kredi kartınızı boşaltmanız gerekmektedir.

Ardından doğrudan banka ile temasa geçilerek kredi kartı kapatma işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Bu temas sırasında iki yöntem vardır. Bunlardan ilki doğrudan şubeye gidip dilekçe vermek iken, diğeri ise telefon bankacılığı yöntemini aktif şekilde kullanmaktır.

Free Kart İptali

Free Kart isimli kredi kartı ülkemizde Akbank farkı ile hizmete sunulmuş bir bankacılık ürünüdür. Bu kartın kapatılması için öncelikli olarak kartın borçlarının ödenmesi gerekmektedir. Ardından bir Akbank şubesine dilekçe ile başvurulması ya da telefon bankacılığı yöntemi değerlendirilerek 444 25 25 numaralı hattın aranması yeterlidir. Bu sayede Free Kart kredi kartı ürünü kullanıma da rahat bir şekilde kapanmış olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Flexi Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ