Flexi Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Günümüzde hayat pahalılığından şikâyet eden milyonlarca insan, market alış verişlerinden araba alım satımlarına kadar her alanda nakit para eksiklikleri çektiği için kredi kartı araçlarını kullanmaktadırlar. Bankaların en sık ve en kolay kullanılabilen araçlarının başında gelen kredi kartları, insanlara can suyu olmaya devam etmektedir. Akla gelebilecek her alış veriş adına kullanılabilen bu kredi kartları ile her türlü ürün ya da hizmet satın alınabilmektedir.

Ancak kimi zaman gerek diğer bankaların kredi kartlarının cazip avantajlarından, gerek ise biriken kredi kartı borçlarından ve faizlerinden dolayı mevcut kredi kartları kapatılmak istenebilmektedir. Bu kredi kartlarının kapatılma işlemleri ise zannedilenden daha da kolay gerçekleştirilir. Kredi kartı kapatma işlemlerinde yalnızca belli başlı noktalara dikkat etmek gerekmektedir.

Kredi Kartları Nasıl Kapatılır?

Bankaların kredi kartlarını kapatma işlemlerine başlayabilmeleri için mevcut kartların içinde tanımlı hiçbir borç olmamalıdır. Bu borçların ödenmesi ve kartın içinin sıfırlanması sonrasında ise kredi kartları kapatılabilmektedir. Borç transferi yöntemi ile de kredi kartının içinde herhangi bir borç taksiti bırakılmayabilir.

Kartın içinde herhangi bir borç kalmadıktan sonra ise doğrudan bankanın bir şubesine giderek dilekçe yazma sureti ile kredi kartı kapatma işlemi gerçekleştirilebilirken, aynı zamanda telefon bankacılığı yöntemi kullanılarak da kredi kartı kapattırılabilmektedir.

Flexi Kredi Kartı Kapatma İşlemleri

Garanti Bankası farkıyla hizmete sunulan bir kredi kartı olan Flexi, her anlamda pek çok avantaja sahip olsa da zaman zaman kullanıcılar tarafından kapattırılmak istenebilmektedir. Flexi kartın kapatılmasından önce içinde herhangi bir borcun tanımlı olup olmaması sorgulanmalı, şayet borç görünmekte ise kredi kartı borcu komple ödenmelidir.

Daha sonraki aşama ise, kredi kartı kapatma dilekçesi yazılarak Garanti Bankası’nın bir şubesine gidilip kredi kartı kapatma işlemlerinin başlatılması olmaktadır. Bu işlemin ardından sırası ile tüm işlemler birbirini takip eder ve kart kapanır.

Telefon bankacılığı gibi oldukça kolay ve pratik bir yöntemi tercih eden vatandaşlar ise, 444 0 333 numaralı telefonu arayarak durumu anlatabilirler ve kredi kartlarının iptal işlemlerini kolaylıkla başlatabilirler.

Bir önceki yazımız olan Fish Kart Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ