Fish Kart Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Bankaların görevi, toplumun nakit para için ihtiyaç duyduğu zaman dilimlerinde kişilere destek olmak ve onlara ürünlerinden sunarak yardımcı olmaya çalışmaktır. Bununla beraber en çok tutulan bankacılık ürünlerinin başında ise kredi kartları gelmektedir. Kredi kartları nakit para eksikliğinde ya da azlığında devreye giren ödeme araçlarıdırlar. Buradan hareketle pek çok insana can simidi olan kredi kartları her açıdan önemli ve değerlidir.

Kimi zaman bankalar birbirleri ile girdikleri rekabetten dolayı çeşitli kampanyalar ve indirimler hazırlarlar. Bu fırsatları kaçırmak istemeyen banka kredi kartı müşterileri ise mevcut kartlarını kapatarak bu bankaların ürünlerinden kullanmaya niyetlenirler. Bunu gerçekleştirmek için ise hali hazırda kullanılan kredi kartları iptal edilmelidir. Kredi kartları nasıl iptal edilir?

Kredi Kartı İptal Etmek

Bir kredi kartının iptal edilmesi için öncelikle kredi kartına ait hiçbir borcun bulunmaması istenmektedir. Yani kartın içinde borç bulunmadığı takdirde kredi kartı kapatma işlemleri başlatılabilir. Ancak kredi kartlarındaki borcun ödenemediği durumlarda ise borç transferi yöntemi ile bu borç başka bir araca aktarılabilmektedir. Böylece kredi kartı kapatma işlemi başlayabilecektir.

Bir kredi kartını kapatmanın iki yolu vardır. Bunların ilki banka şubesine giderek dilekçe ile kredi kartının kapatılmak istenmesinin belirtilmesi, diğeri ise telefon bankacılığı sayesinde kredi kartı iptal işleminin başlatılabilmesidir.

Fish Kart Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Büyük ve köklü bankalarımızdan biri olan Akbank’ın kullanıma sunduğu Fish Kart’ın kapatılmasından önce, yukarıda da belirtildiği gibi kredi kartına tanımlı hiçbir borcun bulunmaması esası aranmaktadır. Bu borçların temizlenmesi ile birlikte müşteri doğrudan Akbank şubesine giderek dilekçe ile Fish Kart ürününü kullanıma kapattırabilmektedir.

Öte yandan diğer yönteme göre daha kolay bir yöntem olan telefon bankacılığı aracılığı ile de kart kapatma işlemi mümkündür. Söz konusu Fish Kart kapatılması için gerekli olan telefon bankacılığı numarası ise 444 25 25 nolu telefondur. Buradan bir müşteri temsilcisine durum anlatılarak kredi kartı kapatma işlemleri başlatılabilmektedir. Tahmini olarak 10 dakika içinde işlemler sonlanacak ve kredi kartı kapatılacaktır.

Bir önceki yazımız olan Fibabanka Klasik Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ