Findeks Ücretli Mi?

Finans sektörü, her geçen gün uygulanan yenilikleri geçerli sistemler dâhilinde kendi bünyelerinde entegre eden bankacılık aksiyonlarına şahit oluyor. Söz konusu yeniliklerin bir kısmı, aslında uzun zamandır bankacılık işlemlerinde banka tarafından uygulanan ancak vatandaşın bilmediği bazı eylemlerden oluşuyor. Bunlardan bir tanesi de, Findeks kredi notu sistemi…

Kredi Notu Ne İşe Yarıyor?

Bankalar, müşterilerine kredi hizmetini sunmadan önce, kendilerine başvuran müşterilerinin finansal geçmişlerine bir göz atmak isterler. Çünkü hiçbir kurum, finansal hikâyesi düzgün olmayan birine borç para vermek istemez. Burada asıl üzerinde durulan noktanın, kişinin önceki kredi ya da kredi kartı borçlarını ne oranda ve hangi periyotlarda ödediği bilgisi olduğu unutulmamalıdır.

Kredi notu ise, kişinin bankalardan alacağı kredi miktarını ya da başvuracağı önemli bankacılık hizmetlerinin limitlerini belirlemektedir. İyi bir kredi notu ile istenilen banka ürünlerine sahip olunabilirken, düşük bir not ise ihtiyaç duyulan hizmetlerin alınamamasına neden olabilecektir.

Findeks Kredi Sorgulaması Ücretli Mi?

Findeks kredi notu sorgulama işlemi, ilk defaya mahsus olmak üzere ücretsizdir. Bu doğrultuda, ilgili web sitesine gidilerek, formda istenilen tüm kimlik bilgilerinin doldurulması ile beraber rahatlıkla Findeks kredi notu sorgulaması yapılabilmektedir. Bu sayede vatandaşlar, kendilerine ait olan değerlendirmelere de rahatlıkla ulaşabilmektedirler.

Birinci seferden sonra yapılacak olan tekrar sorguları için sistem ücretli hale dönüşmektedir. Bu noktada, her sorguda belli bir miktar ücret ödenebildiği gibi, çeşitli sorgu paketleri ya da aylık veya yıllık abonelikler satın alınarak bu işlemler daha kolay hale getirilebilmektedir.

Bazı fiyatlar aşağıda belirtilmiştir;

Findeks Kredi Notu, tek sefer sorgulama; 4 TL

Risk Raporu, tek sefer sorgulama; 4 TL

Notlu Risk Raporu, tek sefer sorgulama; 7,50 TL

Eğer paket alınmak istenirse;

Klasik Paket, 12 sefer sorgu, 1 yıl; 54 TL

Gold Danışmanlık, Klasik pakete ek olarak 3 seferlik not danışmanlığı, 1 yıl; 84 TL

Yılda belli sayılarda sorgu ücretleri ise;

Yılda 5 rapor; 36 TL

Yılda 10 rapor; 58 TL

Yılda 100 rapor (100 adet notlu risk raporu dâhil); 330 TL

Bir önceki yazımız olan Swift Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ