Findeks Kredi Notu Öğrenme

Daha önceleri kkb.com.tr adresi üzerinden alınabilen kredi notu öğrenme hizmeti artık findeks.com adresinden de alınabiliyor. Bunun için yapılması gereken tek şey üye olmak. Bu sayede hem bankalar hem de diğer finansal kurumlardaki kredi limit ve borç bilgilerinizi kolaylıkla öğrenebilir ve kredi notunuzu anlık olarak takip edebilir ve finansal durumlarınızı kontrol altında tutabilirsiniz.

Findeks Kredi Notu

Bankacılık sektöründe en sık kullanılan risk derecelendirme notu findeks kredi notudur. Bireylerin bankacılık sektöründeki kredibilitesini gösteren resmi nitelikli bir referans olan findeks kredi notu kişilerin finansal performanslarını ifade eder.

Findeks Nedir ve Nasıl Kayıt Olunur?

Kredi kayıt bürosunun yeni marka adı Findeks’tir. Findeks bankalarda bulunan bilgilerinize dayalı kredi puanlarını ölçümlendirme amacı ile hizmet veren bir sistemdir. Burada bahsedilen bilgiden kasıt kredi ve kredi kartı borcu, ödeme alışkanlıkları ve gelir düzeyidir. Findeks’e sadece nüfus bilgileriniz ve cep telefonu onayınız ile kolaylıkla üye olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey findeks.com adresini ziyaret etmek.

Çok uzun bir dönemdir bankaların bireylerin kredi başvurularında karar vermek adına baktıkları en önemli referans kredi notudur. Findeks kredi notu bankalarda eski dönemlerde kullanmış olduğunuz tüm kredi kartı ve kredi ürünlerinize ait verilerden yola çıkarak oluşturulmaktadır.

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Findeks.com adresine girdikten sonra oldukça kısa sürede ve oldukça kolay bir şekilde sisteme kayıt olabilirsiniz. T.C. Kimlik numaranız ve cep telefonu bilgilerinizi girerek kayıt olabileceğiniz sistem de hemen kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Findeks kredi notu uygulaması bankaların sizi nasıl gördüklerine dair bir ön gösterge niteliği taşımaktadır.

Kredi Notunuzu Neden Öğrenmelisiniz?

Hemen herkes için oldukça önemi bir kredibilite göstergesi niteliği taşıyan findeks kredi notunuzu bilmeniz ileride kredi ya da kredi kartı alırken ya da ileri vadeli herhangi bir borca girerken sizlere büyük bir yarar sağlayacaktır. Findeks kredi notunuzu bilmeniz düşük olması halinde yükseltmek için neler yapabileceğiniz hakkında fikir sahibi olmanızı ya da mevcut seviyenizi koruyabilmeniz için nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini anlamanızı sağlar.

 

Bir önceki yazımız olan Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ