Finansbank SWIFT Kodu

Bankalar aracılığı ile yurt dışı bazlı para transferleri yapabilmek ve fon yönlendirmelerinde bulunmak oldukça kolaylaşmıştır. Bunun için geliştirilen çeşitli sistemler de bulunmaktadır.

Özellikle finans sektöründe bu bazda atılan gerekli adımlar, bankaların ve finans kuruluşlarının transferler konusunda işlerini hızlandırdığı ve kolaylaştırdığı gibi, vatandaşlarımızın da güvenli ve doğru şekilde para transferi yapabilmelerine olanak vermektedir. Bu konuda geliştirilen en uygun ve yoğun kullanıma sahip olan sistemin ana öğesi, SWIFT kodu özelindeki yapılan icraatlardır. Peki, SWIFT kodu nedir? Ne anlama gelir?

SWIFT Kodu Nedir?

Yurt dışı odaklı para ve fon işlemleri yapan firmalar ya da bireysel kullanımdaki kişiler, yurt dışına para aktarırken, döviz gönderirken ya da yurt dışından para alırken veya döviz gönderirken, aracı olarak kullandıkları bankaların SWIFT kodlarını kullanmaktadırlar. Bankalar, birbirlerine isimleri ile değil, Swift kodları aracılığı ile ulaşırlar. Swift kodları da, standart biçimlerde oluşmaktadır. Banka kodu, ülke kodu ve şube kısaltması, bu kodu oluşturmada yardımcıdır.

Finansbank SWIFT Kodu

Çoğu firmanın uluslararası ticaret işlemlerinde para transferleri adına kullandığı bankaların başlarında gelen Finansbank, kendine ait olan Swift kodunu kullanarak, gerek yurt dışına para göndermede, gerek ise yurt dışından para aktarmada gereken işlemleri kolaylık ve güven içinde yapmaktadır. Finansbank’ın aktif olarak sahip olduğu ve kullanım açısından faal olan Swift kodu, FNNBTRIS şeklindedir.

Bir önceki yazımız olan Akbank Swift Kodu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ