Finansbank Ek Hesap

Banka hesabınızdaki veya kredi kartınızdaki bakiye bittiği zaman, maddi ihtiyaçlarınızı karşılamak için kullanılan kredili hesaba ek hesap denir. Finansbank tarafından sağlanan ek hesap ile nakit sıkıntınızı kolaylıkla çözebilirsiniz. Bu hesap bir mevduat hesabı olarak işlem görmektedir.  Ek hesap açtırarak nakit sıkıntınızı herhangi bir kredi başvurusu yapmadan çözebilir, Yapı Kredi şube ve ATM’lerinden 7 gün 24 saat nakit çekebilirsiniz.

Ek Hesap İle Neler Yapılabilir?

Öncelikle ek hesap 7 gün 24 saat nakit çekme olanağı tanımaktadır. Nakde ihtiyacınız olan her an, belirlenen limit dâhilinde nakit para çekebilirsiniz. Bununla birlikte banka hesabınızla ilişkilendirmiş olduğunuz kartınızda bakiye kalmamışsa ek hesap tarafından sağlanan bakiyeyi kullanabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı verdiğiniz ödemelerde (kira, faturalar, okul taksitleri, eşya taksitleri vb) banka hesabınızda bakiye yoksa ek hesabınızdan ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

Ek Hesap Limiti Nedir, Neye Göre Belirlenir?

Kullanmak olduğunuz ek hesabın belli bir limiti bulunmaktadır. Nakit ihtiyacınızı ve diğer harcamalarınızı bu limit dâhilinde karşılayabilirsiniz. Eğer maaşınız Finansbank tarafından ödeniyorsa bu limit maaşların belli bir yüzdesine göre belirlenir. Banka hesabınız maaş hesabı değilse limit belli politikalara göre belirlenecektir. Bununla birlikte daha önce bankayla olan ilişkiniz de limit belirlerken göz önünde bulundurulacaktır. Ek hesap limiti, özellikle harcamalarda aşırıya kaçmamak ve büyük borçların altına girmemek açısından gerekli bir uygulama olarak görülmektedir.

Ek Hesap Geri Ödemesi Nasıl Yapılır?

Ek hesap, acil durumlarda nakit ihtiyacınızı karşılamak için kurulmuş bir hesaptır, bu yüzden geri ödemeniz gerekecektir. Geri ödeme planı, ek hesabı kullandığınız günlere ve tutara göre belirlenir. Ek hesap ödemesi yaparken bankaya başvurabilir ve bütçenize uygun bir ödeme planı çıkarabilirsiniz. Ödemeyi belli sayıda taksitlere bölmeniz de mümkündür. Ek hesap borcunuzu ve işleyen faizi internet bankacılığı hizmeti üzerinden hesaplayabilirsiniz. Borcunuzu ödemek için size en yakın Finansbank ATM’sine veya şubesine başvurmanız yeterli olacaktır.

Ek Hesap’a Nasıl Başvurulur?

            Finansbank müşterisiyseniz, bir Finansbank şubesine uğrayarak veya ATM işlemleri üzerinden ek hesaba başvurabilirsiniz. ATM başvuruları bazen otomatik olarak reddedilmektedir, bu durumda şubeye uğrayarak başvurunuzu yinelemeniz mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Garanti Avans Hesap başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ