Fibabanka Klasik Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Kredi kartları nakit ihtiyacı yaşayan tüm vatandaşlar için hayat kurtaran dokunuşlar yapabilmektedirler. Cebinde parası kalmayan, ya da yeterli parası olmayan ve az olan miktarı da günlük harcamalarına o anlık kullanmak istemeyen vatandaşlar kredi kartlarını kullanarak harcamalarını yapabilmektedirler. Bu nedenle de vatandaşlar günlük olarak kredi kartı alış verişlerine aşinadırlar.

Her ne kadar dışarıdan güzel ve yararlı bir gelişme gibi görünse de, yapılan her kredi kartı alış verişinin ardından bu kartların ödeme günlerinde elbette ödemeler yapılacağı için vatandaşlar kimi zaman tüm borcu değil de asgari tutarı ödemek isteyebilirler. Kalan borç ise her geçen dakika faiz yediği için bir sonraki ödeme zamanı vatandaşın sırtındaki yük daha fazla olacaktır. Bütün bu gelişmeler sonucunda ise vatandaşlar kredi kartlarını kapattırmak isteyebilirler. Peki, kredi kartları nasıl kapatılır?

Kredi Kartı Kapatma Yöntemleri

Kredi kartlarının kapatılmasında dikkat edilmesi gereken ilk nokta, karta tanımlı herhangi bir ödemenin bulunmamasıdır. Çünkü içinde borç olan kartları bankalar kapatmayacaktırlar. Bu nedenle de kredi kartı kapatma işlemleri bir türlü başlamayacaktır. Bu tip sıkıntılarla uğraşmamak için kredi kartını kapattırmak isteyen vatandaşlar bir an önce kartlarındaki borcu ödemelidirler.

Ardından banka şubesine giderek kredi kartı kapatma dilekçesi yazan ve bu dilekçeyi şubeye teslim eden vatandaşların kredi kartı kapatma işlemleri de başlatılmış olmaktadır.

Doğrudan banka ile dilekçe üzerinden kredi kartı kapatma işlemi başlatmanın yanında, telefon bankacılığı kanalı ile daha pratik ve daha kolay bir şekilde de kredi kartları kapatılabilmektedir. Bu işlem için ise yalnızca bankanın çağrı merkezini aramak yeterlidir.

Fibabanka Klasik Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?

Mastercard özelliği ile dünyanın her yerinde geçerliliği olan Fibabanka Klasik kredi kartının kapatılması için bir Fibabanka temsilciliğine giderek dilekçe verilmesi sureti ile gerekli işlemler başlatılabilmektedir.

Diğer taraftan 444 8 888 numaralı müşteri hizmetleri çağrı merkezi aranarak kredi kartının kapatılması isteği iletilebilmektedir. Bu sayede kredi kartı kapatma işlemi de gerçekleşmiş olacaktır. Fibabanka kredi kartı telefon bankacılığı ile daha rahat kapatılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Card Finans Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ