Faizi Düşük Masrafsız Kefilsiz Kolay Kredi Veren Bankalar

 

Toplu nakit ihtiyacını karşılamanın en iyi yolu bankalar tarafından verilen kredilerden yararlanmaktır. Bu krediler elde etmek için uzun yıllar boyunca para biriktirmek gereken bir miktara kısa süre içinde ulaşılmasını sağlamaktadırlar. Birçok banka müşterileri için kolay geri ödeme seçeneklerine sahip krediler vermektedir. Bu krediler 12 aydan 36 aya kadar taksit seçenekleriyle küçük miktarlarda geri ödenebilmektedirler. Ancak bankaları kredi vermek için bazı koşulları bulunmaktadır. Bankanın verdiği krediyi geri alabileceğinden emin olması gerekir. Bu yüzden uygulanan prosedürler kredi çekmek isteyen kişiler için sorun yaratabilmektedir. Bazı bankalar bu prosedürlerle uğraşmak istemeyen kişiler için kolay kredi imkânı sağlamaktadırlar.

Hangi Bankalardan Kolay Kredi Alınabilir?

            Eğer maaşınızı belli bir banka hesabı yoluyla alıyorsanız kefilsiz kredi almanız kolaylaşacaktır. Özellikle fatura ödeme gibi işlemleri maaşınızı aldığınız veya aktif hesabınız bulunan bankadan yaparsanız bu durum bankadaki notunuzun yükselmesine ve kredi başvurularında öncelikli hâle gelmesine sebep olacaktır. Bununla birlikte kredi notu müşterisi olduğunuz bankadan bağımsız olarak kayıt altında tutulmaktadır. Daha önce kredi almış veya kredi kartı kullanmış olan herkes bir kredi notuna sahiptir. Bu not bankaların size kredi verme ihtimalini belirlemektedir. Kredi notunuz düşükse bankaların size hâli hazırda kredi vermesi zorken, kefilsiz vermeleri olanaksız olacaktır. Bu bakımdan kredi notunuzu yükseltmeniz son derece önemlidir.

Bununla birlikte kefilsiz kredi alabilmek için bankada gelir belgenizin olması gerekmektedir. Bunun sebebi bankanın vereceği krediyi tahsil edebileceğinden emin olabilmesidir. Belgelerinizdeki eksiklikleri tamamlayarak kredi alma şansınızı yükseltebilirsiniz. Eğer bankadaki dosyanızda eksiklikler bulunuyorsa ve değişiklikler yapılması gerekiyorsa bunları gidererek kredi alma şansınızı yükseltmeniz mümkündür.

Dosya masrafı da bankacılık alanında ciddi anlamda tartışılan konulardan biridir. Birçok tüketici kuruluşu dosya masrafının gereksiz bir masraf olduğu konusunda fikir belirtmektedir. Dosya masraflarını daha çeşitli işlemlerle almak mümkün olsa da bu masraf sizi kredi ödemelerinizde zora sokacaktır. Birçok banka dosya masrafı olmayan kredi olanağı sunmaktadır. Garanti, Aktifbank, Odeabank gibi bankalardan düşük faizli dosya masrafsız krediler alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Vakıfbank Ticari (Taksi) Plakaya Kredi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ