Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Kredi ihtiyaçları, günümüzde her vatandaşın yaşadığı bir durumu işaret ediyor. Kişiler bir harcama yapacakları zaman, hesaplarındaki paranın yetersiz olmasından kaynaklı olarak finans kuruluşları ve bankalardan nakit talebinde bulunuyorlar. Bu şekilde, bankalardan ödünç para isteme işini kredi deniyor. Krediler, ihtiyacın cinsine göre farklı şekillerde anılabiliyor.

Ev kredisi, taşıt kredisi, bedelli kredisi gibi isimler, bu anlamda birer örnek teşkil ediyor. Tüm bunların yanında, gelir belgesiz kredi diye bilinen, aslında ihtiyaç kredisi olarak geçen bir kredi türü daha var. Bizim ev hanımlarına kredi şeklinde tabir ettiğimiz kavram, aslında gelir belgesiz kredinin ta kendisi oluyor. Bu anlamda ev hanımı olmanız, işsiz olmanız ya da öğrenci olmanızın pek bir önemi yok. Bankaların gözünde önemli olanın, gelirinizin olmaması durumu olduğunu unutmayalım.

Günümüzde kredi almak eski yıllara göre daha da kolaylaştı. Bu anlamda gelir belgesiz kredi veren bankaların sayısı da az değil. Ev hanımlarına kredi veren bankalar şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Garanti Bankası

Garanti Bankası, bireysel ihtiyaç kredisi adı altında bir ürününü piyasaya sundu. Bu kredi ürününe başvurmak için, gelir belgesi göstermeniz ya da ikametgâh evrakları ile gitmeniz gerekmiyor. Nüfus cüzdanınız ile birlikte bir Garanti Bankası şubesine giderek krediye başvurmanız mümkün.

  • Finansbank

Gelir belgesi istemeden kredi hizmeti sunan bankalardan biri de Finansbank. Düşük faiz oranları ile yüzleri gülümseten bir fırsat yaratan Finansbank, şubelerinden ya da internet bankacılığı üzerinden kredi taleplerini alabiliyor. Bu sayede, ev hanımları da istedikleri krediye ulaşmış oluyorlar.

  • TEB (Türk Ekonomi Bankası)

Kredi ürünleri arasında yer alan ihtiyaç kredisi ile gelir belgesi istemeden kredi imkânı sunan TEB, aynı zamanda kefil şartı da gözetmiyor. Bu sayede, nakit para ihtiyacı olan ev hanımları, kredi çekmek istediklerinde TEB’in şubelerine giderek başvuruda bulunabiliyorlar.

  • Denizbank

36 aya varan vade seçenekleri ile gelir belgesi istemeksizin kredi ürünü verebilen Denizbank, bu anlamda ev hanımlarının tercih ettiği kuruluşların içinde yer alıyor. Denizbank, bu kredi türünde 30.000 TL değerlerine kadar çıkabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Cuma Günü Yapılan Eft Ne Zaman Hesaba Geçer başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. salih şahin diyor ki:

    ev hanım larına kredi imkanı varsa değerlendirmek isterim eşime kredi çıkartmak için verdiğiniz bankalara yarın başvuraçaz inşallah olumlu sonuç alırız ,, daha önce başvuranlar varsa yazsın lütfen sonuç olarak bilelim

BİR YORUM YAZ