Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Kişiler, gerek sosyal hayatta, gerek bazı özel durumlarda, bir miktar nakit paraya mutlaka ihtiyaç duyarlar. Ev almak için, yatırım yapmak için, iş yeri açmak için, araba almak için, borç kapatmak için ya da bedelli askerlik için çekilen bir takım krediler ise, ülkenin finans kuruluşları olan bankalar tarafından karşılanıyor. Böylece, kişinin ihtiyaç duyduğu miktarlar hesabına geçerken, yapılmak istenen aksiyom da bu şekilde tamamlanabiliyor.

Son zamanlarda gündemde olan ertelemeli krediler ise, vatandaşlara ödeme kolaylığı ve süre avantajı tanıdığı için oldukça önemli bir yer tutuyor. Çünkü kişiler, ekstra faiz işlemeden, ne kadar geç geri ödemeye başlarlarsa o kadar rahatlamış oluyorlar. Bu noktada bankalar, 3 ay ertelemeli, 4 ay ertelemeli gibi kampanyalar ile, vatandaşları kendilerine çekmeye çalışıyorlar. Bu konu ile ilgili iki örnek vermek istersek, aşağıdaki bilgilendirmeleri yapabiliriz;

Akbank 3 Ay Ertelemeli Anında Kredi

Akbank’ın gerçekleştirdiği anında kredi kampanyası kapsamında, 75.000 TL’ye kadar kredi çekebilmek mümkün oluyor. Daha çok devlet memurları ve kamu çalışanları için hazırlanan bu kampanya kapsamında, kredinin ödemeleri ise ertelenebiliyor ve sanki 3 ay boyunca kredi alınmamış gibi ekstra bir faiz uygulanmıyor. Bu da, çoğu vatandaşın işine gelen bir uygulama olduğu için, krediyi ertelemek isteyen çok sayıda insan da bu nedenle bankaya hücum ediyor.

Akbank 4 Ay Ertelemeli Yılbaşı Kredisi

Akbank tarafından yılbaşına özel hazırlanan kredi kapsamında, 4 ay ödeme erteleme seçeneği mevcut durumda. Krediler 36 ay vadeli şekilde geri ödenebildiği gibi, ödeme tarihinin de 4 ay ileri atılması, krediyi çeken vatandaşları oldukça rahatlatıyor.

4 ay ertelemeli yılbaşı kredisi ayrıcalığı ise, ticari müşterilere ve KOBİ’lere sunuluyor. Yani, kredinin hitap ettiği kitle sınırlı tutuluyor. İş için, ticari faaliyetler için kaynak arayan işletmeler ya da ticari kişiler, söz konusu ertelemeli krediye sahip olarak eksik olan meblağları tamamlayabiliyorlar. Bu noktada, 4 ay gibi bir süre, ödemelerin erteleniyor oluşu da, insanların bu bankayı ve söz konusu ürün olan krediyi incelemelerine sebebiyet veriyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ