En Düşük İhtiyaç Kredisi Hangi Bankada Mart 2015

İnsanların her zaman için değişik olan konularda ihtiyaçları vardır. Özellikle de maddi olarak sıkıntı yaşamakta olan kişiler için aslında günümüz son derece elverişli şartlara sahiptir. Bunun belki de en temel ola nedeni birçok bankanın olmasıdır.

İhtiyaç Kredisi ve Önemi

Özellikle de bir yerde maaşlı bir şekilde çalışmakta olan neredeyse herkesin kullandığı krediler vardır. Bunlara genel olarak ihtiyaç kredisi denir. Bugün hangi bankaya giderseniz gidin, ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Ama burada önemli olan nokta ise hangi bankadan değil, hangi faiz oranıyla kredi kullanacağınızdır. Çünkü bankalardan alacağınız ihtiyaç kredilerinde küçük gibi görünmesine rağmen %0.01’lik olan oran bile çok ciddi şekilde para demektir. İşte bu nedenle de bankaların faiz oranları aynı değildir. Her zaman çeşit olan kampanyalar yapan bankaların özellikle de Mart 2015 döneminde uyguladıkları faiz oranlarına bakmak gerekiyor.

 

Örneğin sizler bir ihtiyacınız olduğu zaman İş Bankası’ndan ihtiyaç kredi almak isterseniz bu ay itibariyle 36 ay vadeli şekilde kredi alabilirsiniz. İş Bankası’nın uygulamış olduğu faiz oranı ise %0.95’tir. Benzer şekilde yine avantajlı ve ülkemizin de en önemli bankaları arasında yer alan Garanti Bankası’nın da faiz oranı %0.95’tir. Açıkçası bu iki bankanın en uygun olan bankalar olduğunu ifade edebiliriz. Ancak bir devlet bankası olan Ziraat Bankası ise çok küçükte olsa daha avantajlı şekilde sizlere ihtiyaç kredisi sunar. Ziraat Bankası’ndan ihtiyaç kredisini alabilirsiniz ve 35 ay vadeli olan durumlarda %0.91 gibi bir oran öderseniz. Bu durumda da Mart 2015 ayında en uygun olan krediyi sizleri Ziraat Bankası üzerinden alabilir ve ihtiyaçlarınızı da giderebilirsiniz.

 

Diğer bankalara da göz attığımız zaman birbirine aslında son derece yakın olan faiz oranlarından bahsedebiliriz. Örneğin yabancı kökenli olan ING Bank ise %1.14 gibi bir oran uygular. Yine ülkemizin en çok tercih edilen bankalarından olan Yapı ve Kredi Bankası da sizlere 36 ay vadeli olmak üzere %1.14 faizle ihtiyaç kredisi verebilir. Tüm bunların toplamında ise en uygun olan krediyi sizler Ziraat Bankası’ndan alabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası İnternetten Hesaba Para Yatırma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ