Emekliyim Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Ülkemizde faaliyetlerini sürdüren tüm bankalar tüketicileri bir çatı altında toplamak adına çoğu zaman kampanyalar düzenlemektedir. Çoğu zaman kredi alternatifleri sunarak da zor durumda kurtarmakta ve ihtiyaçlarının kusursuz bir şekilde karşılanmasına yardımcı olmaktadır. Herhangi bir hizmet sınıfından emekli olan bireylere özel de çoğu banka emekli kredi kampanyalarını devreye sokmaktadır. Banka müşterileri de isteklerine göre kredi alabilme imkânına sahip olmaktadır.

Ne Kadar Kredi Alınabilir?

Konut kredisi ve taşıt kredisi hariç çekilen kredinin sebebi her ne olursa olsun çekmiş olduğu krediyi ödemek adına 36 ay vade imkânı sağlanmaktadır. Ödeyeceğiniz tutarın bir nebzede olsa yükselmesine neden olacaktır. Eğer herhangi bir kredi borcunuzun olmaması durumunda rahatlıkla hiçbir pürüz ile karşı karşıya kalmadan emekli maaşınızın 20 katına kadar kredi çekebilme şansına sahip olmuş oluyorsunuz. Tabi ki bu durum biraz göreceli de olmaktadır. Çünkü her emekliye çoğu zaman kredi çekebilme imkânı da verilmemektedir. Eğer ki hiç bir yere borç olmaz ise kredi çekme konusunda bir sorun ile karşı karşıya kalmazsınız.

Emeklilere Kredi Verilirken Aranılan Kriterler

– Krediyi kullanacak kişinin yaşı

– Sağlık durumu

– Taşınmaz olma durumu ( üzerinde bulunan )

Tüm bunlar emeklilerin kredi çekerken dikkat etmiş olunan kriterler arasında yer almaktadır. Eğer ki yaş ilerlemesi söz konusu olur ise kredi çekmek biraz sorunlu hale gelebilmektedir. Emeklilere özel kampanyalar sunan Ing Bank emeklilerin genelde kredi çekmek adına yöneldiği kuruluşlar arasında yer almaktadır.

Genelde konut ve araç dışındaki tüm kredi nakdi ihtiyaçlarınız kısa zaman içerisinde verilmektedir. Bu tür kredi uygulamasında çok fazla sorun ortaya çıkmamaktadır. Fakat araç ve konut ile ilgili yapacağınız kredi çekme hamleleri biraz zor şartları da beraberinde getirmektedir. Bu yüzden çoğu zaman ihtiyaç duyulan yüksek meblağlarda bir takım sıkıntılar çıkabilmektedir. Bunun için bağlı bulunduğunuz bankanın sizden beyan ede ve belirli bir kriter bekleyen yükümlülüklerinden başarı ile geçmeniz gerekmektedir. Bu sayede krediyi kullanmanız daha kolay bir hale dönüşecektir.

Bir önceki yazımız olan Deniz Bank İhtiyaç Kredisi Sorgulama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ