Emeklilere Kredi Veren Bankalar

İnsanların çalışırken bir takım ihtiyaçları olduğu gibi, çalışma döneminin sonunda emekli olduktan sonra bir takım ihtiyaçlar da ortaya çıkabilmektedir. Her ihtiyaç, beraberinde maddi anlamda da bazı gereksinimleri getirmektedir. Söz konusu gereksinimlerin elde edilmesinde ise bankalar öne çıkmaktadır. Toplumun nakit para sıkıntısını çözmek ile görevli olan bankalar, bu anlamda hem çalışanlara, hem öğrencilere, hem de emeklilere çeşitli kredi destekleri ile yardımcı olmaktadır.

Emeklilik döneminde ihtiyaç duyulan kredilerin verilmesinde ise bazı bankaların daha çok tercih edildiği ve bu bankaların isimlerinin söz konusu işlemler için zikredildiği bilinmektedir. Buradan hareketle, emeklilerin hem daha sonra kolay geri ödeyebilmesi için, hem de düşük faiz oranlarının tesir ettiği ürünlerin ortaya çıkartılabilmesi için bankalar da çalışmalar yapmaktadırlar. Emeklilere kredi veren bankalar sıralandığında ise, aşağıdaki bankaların üst sıralarda yer aldığı bilinmektedir.

  1. Akbank

Emeklilere verdiği krediler ile bilinen Akbank, bu alanda adından söz ettiren bir finans kuruluşudur.

  1. Garanti Bankası

Tüm bankacılık işlemlerinde etkin bir politika izleyen Garanti Bankası, bu konuda da kendini göstererek emeklilerin yüzünü güldüren bankalar arasında yerini almıştır.

  1. Denizbank

Emeklilere yönelik kredi kartı paketleri de hazırlayan banka, asıl olarak ihtiyaç kredileri başta olmak üzere emeklilere kredi hizmeti sunmaktadır.

  1. İş Bankası

Türkiye’nin en köklü bankası olan İş Bankası, emeklilere sunduğu kredi hizmetleri ile öne çıkmaktadır. Bu konuda ciddi anlamda paketler hazırlayarak emekli insanları hizmetlerine çekmeyi başaran banka, uygun ödeme seçenekleri ile de öne çıkmaktadır.

  1. TEB

Türk Ekonomi Bankası, emeklilere sunduğu düşük faizli kredi imkânları ile takdir edilen ve aynı zamanda da tercih edilen bankalardan olmuştur.

  1. Vakıfbank

Daha önce de emekliler konusunda bir takım projeleri hayata geçiren Vakıfbank, son dönemde emeklilere yönelik hazırladığı uygun kredi seçenekleri ile yeniden göz önüne gelen kuruluşlardan biri olarak anılmaktadır.

  1. Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası, emeklilerin ihtiyaçları doğrultusunda hazırladığı paketleri kredi ürünleri bünyesinde değerlendirerek vatandaşlara sunmakta ve bu konuda tercih edilen finans kuruluşları arasında yerini almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ