Ek Hesap Nedir?

Günümüzde pek çok ticari ve kurumsal şirketler belirli bir nakde ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyaçlarını en iyi şekilde gidermek için de bankaların belirlemiş olduğu ek hesap fırsatından yararlanma yoluna yönelirler.

Banka tarafından belirlenmiş olan nakitler ihtiyaçlarınızı karşılamanız açısından sunulmuştur. Buna göre ihtiyacınıza uygun olarak ek limit imkânını ek hesap ile karşılayabilmektesiniz. Nakit ya da taksitli olarak para çekebilmeniz adına ek hesap tüketiciye ayrı bir avantaj sağlamaktadır. Alışveriş yaparken tüketiciye fazlası ile yarar sağlayacak olan ek hesap, nakit ihtiyaçları için bankalar tarafından özel olarak belirlenmiş limiti kapsamaktadır.

Paranız bittiği an kendini yenileyen hesap olarak nitelendirilen ek hesap ile tüm alışverişleriniz en kısa sürede karşılanacaktır. “Ek Hesap” sayesinde vadesiz hesap bakiyeniz yeterli olmasa da rahatlıkla hiçbir sorun ile karşı karşıya kalmadan ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Her ihtiyacınız olduğunda otomatik olarak Devreye giren Ek hesap tüketicilerin en zor anlarında yardımlarına koşmaktadır. Kiranız, taksitleriniz ve faturalarınız gibi birçok ödemeleriniz de ek hesap yardımından yararlanarak hiçbir zorluk çekmeden borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

Ek Hesap işleyicisi

Hesabınızda eğer ki eksi bakiyede ise ve herhangi biri hesabınıza para yatırır ise hesap otomatik olarak krediyi kapatır. Kullandığınız krediye sadece o gün kadar faiz uygulanmaktadır. Ayrıca faiz ödemelerini başvuracağınız günde sorunsuz bir şekilde ödeyebilme şansına sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Ay içinde kullandığınız kredinin faizi için diğer ay faiz borcunuzu karşılayacak tutarın hesabınız içerisinde bulundurulması gerekmektedir. Hesabınızın eksi bakiyeye düştüğü tarihi izleyen faiz ödeme gününde hesabın artı bakiyeye geçmesi için bir yatırım yapmalı ve sorunsuz bir şekilde ek hesap faaliyetlerinden yararlanma şansına sahip olmalısınız.

Gündelik hayatta sürekli olarak nakde ihtiyaç olduğundan dolayı kolay yoldan para temin etmenin en avantajlı yollarından birisi de ek hesap olmaktadır. Bu sayede ek hesap ile birlikte gündelik hayatta ne tür bir borç sıkışıklığı içerisinde olursanız olun ek hesap devreye girecek ve hesabınızın kapatılmasına yardımcı olacaktır. Bu yüzden artık pek çok tüketici oldukça avantaj sağlayan ve kalıcı çözümler üreten ek hesap uygulamasına yönelmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası ATM’sinden Emekli Maaşı Nasıl Çekilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ