Düğün Kredisi

Her birey sevdiği kişi ile evlenirken en güzel düğünü yapmak ister.Ve elbette ki her ailenin de istediği çocukları hayatlarını yeni bir kişi ile birleştirirken masraflardan kaçınmadan güzel bir tören yabilmektir.

Bu en özel gününüze hazırlıklarınızı yaparken finansal açıdan sıkıntıya düştüğünüzü , bir eksiği giderseniz bir diğerinin önünüze geldiğini biliyoruz.İşte tamda bu aşamada özel ve devlet bankaları bir çok değişik imkan ve kampanya ile kredi kullanım fırsatlarınız sizlere sunuyor.

Kullanacağım Kredi Tüm Düğün Masraflarımı Karşılar mı ?

Bu sorunun yanıtı elbette ki sizin düğününüz için düşündüğünüz bütçeye bağlı olacaktır.Düğün kredileri çoğunlukla bankaların bireysel tüketici kredileri kapsamında verildiğinden çok yüksek limitli olmayacaklardır.Bir ev kredisi gibi yüksek miktarlarda kullanım yapmayı düşünyorsanız ipotekli veya teminatlı kredi kullanımları sağlayabilirsiniz.

Bireysel tüketici kredileri 2.500 TL’den başlayıp bankasına göre değişmekle birlikte ortalama 100.000 TL’ye kadar çıkabilir.Tabi ki kullanacağınız miktara göre farklı faiz  oranları sunulmaktadır.Tüketici kredileri yasaya göre 36 aylık vadeler ile kısıtlanmış olduğu için çok yüksek tutarda kredi kullanımı yapmanız geri ödeme süreçlerinde size zora sokabilir.Bu nedenle düğün bütçenizi çok yüksek tutmamanızı öneriyoruz.

Vakıf Bankın sadece evlenecek kişilere sunduğu 20.000 TL’ye kadar kullanım imkanı bulunan evlilik kredisi ise 18 ay vade seçeneği ile beraber %1,11 oranında düşük faiz avantajı  sunmaktadır.Eğer 18 aylık vade sizi geri ödeme sürecinde zorlamayacaksa düşük faiz imkanı ile ana paranız çok fazla yükselmeyeceği özel evlilik kredisini kullanabilirsiniz.

Yüksek tutarlı kredi kullanımı yapmayı düşünüyorsanız ING Bank’ta sunulan yüksek tutarlı ihtiyaç kredisi kapsamında 100.000 TL’ye kadar kredi kullanımı sağlayabilirsiniz.Üstelik kredinize 3 ay öteleme fırsatı da sunuluyor.

Kullanacağım Krediden Masraf Alınacak mı?

Kredilerden alınan masrafların son dönemde sıkça geri alınıyor olması bankaların müşterilerine özel masrafsız kredi paketleri çıkarmalarına sebep oldu.Bu kapsamda sunulan masrafsız kredi paketlerinden herhangi birini tercih ederek kredinizden tahsis ücreti kesilmeksizin kullanım gerçekleştirebilirsiniz.Masrafsız kredilerin faiz oranları aynı miktarda masraflı kullanacağınız krediye oranlar biraz daha yüksek olacaktır. Ancak elinize net para geçmesi gereken evlilik sürecinde masrafsız kredi kullanmanız daha avantajlı olabilir.Çünkü küçük miktarlarda olsa dahi kesilecek masrafın evlilik hazırlıklarında gidecek mutlaka başka bir yeri vardır.

Katılım Bankalarından Faizsiz Düğün Kredisi Kullanabilir miyim?

Katılım bankaları nakit para vererek kredi kullandırmadıkları için düğün masraflarınızı faturalatarak bankaya başvurduğunuzda sizin adınıza ödeme yapıp sonrasında taksitle geri ödeme imkanı sunabillirler.Normal bankalara göre daha değişik çalışma prensipleri olarak katılım bankalarını tercih edecekseniz nakit ödeme alamayacağınız için sadece düğün yerinizin ödemesi yada sadece ev eşyalarınızın ödemesi için katılım bankalarını kullanmanız gerekecektir.

 

Eğer evleniyorsanız ve bütçeniz yeterli değilse bu en güzel gününüzü kredi kullanımı ile rahatlatabilirsiniz.Esnek geri ödeme süreçleri evlilik işleminizden sonra rahat rahat geri ödemenize yardımcı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Faizsiz kredi veren bankalar 2015 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ