Denizbank Bonus Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Tüm insanların hayatları boyunca bir şeyler satın alırken ek bir kaynağa ihtiyacı olabilir. Bu bir market alış verişinde gerçekleşebilmekte iken, araba alırken de aynı sıkıntı doğabilir. Maaşı 15’inden 15’ine yatan bir memurun ay sonunu getirebilmek için ek kaynaklara başvurması maalesef ki ülkemizin gerçeklerindendir. Bu kadar geniş perspektifli şekilde hizmet veren ek kaynakların başında ise, dünya çapında oldukça yaygın kullanılan bir bankacılık ürünü olan kredi kartları gelmektedir. Çünkü hem büyük meblağları, hem de ufak alış veriş miktarlarını aynı anda karşılayabilecek pratik bir kaynak görevi gören kredi kartları, bu özellikleri ile her kesimden insanlar tarafından tercih edilmektedir.

Fakat dönem dönem kredi kartları değiştirilmek istenebilir. Hatta yalnızca değiştirilmek değil, herhangi bir karta bağlanmak istemeyen, taksit seçeneklerini avantaj olarak görmeyen ya da prensip olarak kredi kartı kullanmaya yanaşmayan kişilerce kredi kartları iptal ettirilmek ve böylece kullanıma kapatılmak istenebilmektedir. Bu süreçte kişiyi neler bekler? Kredi kartları alırken ki kolaylık kadar kapatılırken de insana kolay gelir mi?

Kredi Kartını İptal Etmek

Herhangi bir kredi kartının iptal edilmesi için ön koşul, kartın içinde borç para olmamasıdır. Çünkü kredi kartları, içlerinde tanımlı çeşitli taksitler ve borçlar olduğu takdirde kapatılamazlar. Bu noktadan bakıldığında ise, kredi kartını kapatmak isteyen vatandaşların öncelikli olarak borçlarını ödemesi ya da borç transferlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Daha sonraki adım ise işin prosedür kısmının hayata geçirilmesidir. Borçsuz hale getirilen kredi kartları, telefon bankacılığı ya da şubeye başvuru yöntemleri ile kapatılabilmektedir.

Denizbank Bonus Kredi Kartı İptal İşlemleri

Denizbank sayesinde kullanılabilen kartlardan biri durumundaki Bonus kredi kartının kapatılabilmesi için yukarıda anlatılan ön koşul sağlanmak zorundadır. Yani müşteri kredi kartında hiçbir şekilde borç bırakmamalıdır. Bu aşamayı geçtikten sonra, işin asıl işlemlerine sıra gelmektedir.

Denizbank Bonus kredi kartının iptali için bir dilekçe yazarak Denizbank şubelerinden birine başvurabilen müşteriler, aynı zamanda 444 0 800 numaralı hattı arayarak telefon bankacılığı ile de mevcut kredi kartlarını iptal ettirebilmektedirler.

Bir önceki yazımız olan Denizbank Classic Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. İLKNUR HAMZAOĞLU diyor ki:

    İYİ GÜNLER SİZİN TARAFINIZDAN HERHANGİ Bİ TALEP OLMAMASINA BABAMIN ADINA KREDİ KARTI GÖNDERİLDİ.BİZ BUNU İPTAL ETMEK İSTİYORUZ MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARADIĞIMIZDA SOY İSİM BİLGİLERİNDEN DOLAYI HARF KODLAMASI HATA VERDİĞİ İÇİN OLMADIĞI BELİRTİLDİ.NE YAPILMASI GEREKİYO LÜTFEN İLGİLENİRMSİNİZ

BİR YORUM YAZ