City Klasik Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

İnsanlar hayatlarının belli dönemlerinde maddi açıdan bir takım takviyeler ihtiyaç duyarlar. Bunun nedeni ise bitmek bilmeyen ihtiyaçların oluşması ve bu ihtiyaçlara sürekli olarak para harcanması durumudur. Kişilerin cebindeki para miktarı sınırlı olduğu için, acil durumlarda maddi açıdan kendilerine destek olacak bir takım bankacılık ürünleri kişiler adına kurtarıcı olabilmektedir. Bugün otomobil alırken, pazar alış verişi yaparken, markete giderken, restoranda hesap öderken ya da akla gelebilecek her alanda kredi kartları kullanılabilmektedir. Kredi kartı kullanımı bu açıdan oldukça yaygındır.

Öte yandan kredi kartlarının sahibi olan bankalar, daha fazla kitleye ulaşabilmek adına dönem dönem bir takım yeni kampanyalar ve fırsatlar hazırlayarak kişilere sunabilmektelerdir. Bu tür zamanlarda kişilerin aklının diğer banka kartlarında olması gibi nedenlerden dolayı mevcut kredi kartları iptal edilip diğer kredi kartlarından edinme ihtiyaç oluşabilmektedir. Böyle zamanlarda ise doğrudan kredi kartı iptal işlemi gündeme gelmektedir.

Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?

Kredi kartlarının iptal işlemlerine geçmeden önce, işlemlerin daha hızlı ve sorunsuz olması adına kartlarda borç bırakılmaması önemli bir basamaktır. Kapatılmak istenen kredi kartında mevcut bir borç olmaması gerektiği gibi, gelecek dönemlere tanımlanmış borç taksitleri de bulunmamalıdır. Bu sayede de banka da kartının kapatılması sırasında fazla sorun çıkarmayacaktır.

Diğer taraftan kredi kartlarının kapatılması için en sık kullanılan iki yoldan biri bankaya yüz yüze müracaat iken, diğeri telefon ile iletişim kurmaktır. Bankaya giderek dilekçe yazan ve elden bu dilekçeyi vererek kredi kartını iptal ettiren müşteriler olduğu gibi aynı zamanda telefon bankacılığı yolu ile daha pratik şekilde kartını kapattıran müşterilerin sayısı da hayli fazladır.

City Klasik Kredi Kartı Kapatma

City Klasik kredi kartı ürününe sahip olan müşteriler, ilk olarak borç durumlarını sıfırladıktan sonra kredi kartı kapatma işlemlerini yaparlar. Bu işlemler genelinde, uygun bir kart kapatma dilekçesi yazılarak bir Citybank şubesine gidilerek bu evrakın teslimi yapılabilmektedir.

Diğer yandan ise telefon bankacılığı metodu ile kartlar kapattırılabilmektedir. Bunun için 444 0 500 numaralı telefon aranmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Denizbank Bonus Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ