City Axess Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

İnsanların en büyük gereksinimlerinin başında, maddi ihtiyaçlardan dolayı nakit para gereksinimi gelmektedir. Bir eşya, bir hizmet ya da herhangi bir şey satın almak isteyen vatandaşlar, ellerindeki imkanlar dahilinde ödeme yaparlar. Bu ödemelerini yapabilmek için yeteri kadar para olmadığında ise, toplumu para olarak desteklemesi gereken bankalar devreye girerler. Bankaların kredi ve kredi kartı ürünleri, vatandaşların ihtiyacı için can simidi özelliğindedir.

Ancak kimi zaman, kontrolü kaybederek gereğinden fazla kredi kartı harcaması yapan vatandaşların bu konuda sıkıntı çektikleri görülmektedir. Borçların gelirleri aştığı, yeniden maddi kontrolün sağlanmak istendiği dönemlerde mevcut kredi kartları kapatılmak istenmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirmek için ise belli başlı yöntemler vardır.

Kredi Kartı İptali

Kredi kartlarını iptal etmek isteyen vatandaşların atacakları ilk adım, kartlarındaki borcu temizlemek ya da borç transferi yöntemi ile kartı borçlardan kurtarmaktır. Bu açıdan bakıldığında, kredi kartını iptal etmek isteyen kişiler ilk olarak borçlarını öderler ve gelecek dönemlere borç bırakmazlar.

Ardından kişilerin başvurabileceği 2 seçenek karşılarına gelir. Bu seçeneklerden ilki, dilekçe yazarak banka şubesine başvurmaktır. Bu başvurular ile beraber kredi kartı iptal işlemi başlatılabilmektedir.

Diğer yöntem ise telefon bankacılığıdır. Telefon bankacılığı aracılığı ile başlatılan kart işlemleri, kısa yoldan kartın kapanmasına ortam sağlayacaktır.

City Axess Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?

City Axess kredi kartınızı kapatmanın ilk yolu, bir Citybank şubesine dilekçe ile başvurulmasıdır. Bu sayede kartın iptal işlemleri başlatılabilmektedir. Eğer kredi kartınızda tanımlı herhangi bir borç yok ise kartınızın kapanması sürecinde büyük bir sorunla karşılaşmanız zordur.

Öte yandan, City Axess kredi kartınızı kapatmanın daha pratik olan yolu ise telefon bankacılığı yöntemidir. Bankanın 444 0 500 numaralı çağrı merkezindeki müşteri temsilcisine işleminizi iletmeniz halinde, banka görevlisi kredi kartı bilgilerinize ulaşacaktır. Eğer kartınız üzerinde bir borç kaydı bulunmuyorsa, kredi kartı iptal işleminiz başlatılacaktır. Çok kısa bir süre sonra ise kartınız kullanıma kapanacaktır. İşlem hızlılığı ve ses kayıt güvenliğinden dolayı, ayrıca çok da pratik olmasından kaynaklı olarak telefon bankacılığı aracılığı ile kart kapatma işlemi tavsiye edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan City Klasik Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ