Card Finans Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Kredi kartları hayatı kolaylaştıran finans enstrümanlarından en önemlisi ve en yaygın kullanılanıdır. Kredi kartı kullanımının amacı, günlük ya da yıllık alış verişlerde, elde yeterli miktarda paranın bulunmamasından dolayı bir ödeme aracına ihtiyaç duyulmasından ileri gelmektedir. Bu noktadan bakıldığında aslında kredi kartlarının ciddi anlamda topluma yarar sağladığı ve pek çok sayıda vatandaşı günlük hayatın stresinden bir nebze de olsa kurtardığı anlaşılmaktadır.

Örneğin oğlunuzun okul kaydını yaparken, yıllık ödemeniz gereken 3.000 TL tutarındaki paraya bir anda sahip olamayabilirsiniz. Aynı şekilde bu paraya sahip olsanız dahi, söz konusu parayı bir çırpıda elinizden çıkarmak istemeyebilirsiniz. Çünkü illa ki başka ihtiyaçlarınız ve harcamalarınız da olacaktır. Buradan bakıldığında, kredi kartı harcaması ile söz konusu 3.000 TL’yi 300’er liradan 10 aya taksitlendirme şansınız da bulunmaktadır.

Kredi Kartları Nasıl Kapatılır?

Yararları olduğu gibi zararları da bulunan kredi kartlarının, özellikle ödeme dönemleri geçtiğinde işletilen faizlerden dolayı pek çok vatandaşın mağdur olduğunu söylemek gerekmektedir. Bu nedenle çok sayıda insan kredi kartını iptal etmek isterken, aynı zamanda diğer bankaların pragmatik kampanyalarına gönül veren müşterilerin de bir şekilde mevcut kartlarından kurtulup söz konusu diğer bankalara geçerek o bankaların kredi kartlarından kullanmak istedikleri anlaşılabilmektedir.

Kredi kartlarının iptali için kredi kartı üzerine tanımlı herhangi bir borcun olmaması çok önemlidir. Bu sayede kapatmaya elverişli olan kredi kartının iptali daha kolay olmaktadır.

Borçsuz bir kredi kartı, ilgili bankanın şubelerine gidilerek ya da ilgili bankanın telefon bankacılığı hizmeti kullanılarak kapattırılabilmektedir.

Card Finans Kredi Kartı İptali

Ülkemizin en büyük bankalarından biri konumundaki Finansbank’ın bir hizmeti olan Card Finans, kapatılma aşamasında yukarıda bahsedilen kriterler ve yollar gözetilerek kapatılabilmektedir. Card Finans’ın borçsuz olması ya da borç varsa bile borç transfer yöntemi gibi bir yöntemle bu borcun ortadan kaldırılması sağlanmalıdır.

Ardından bir Finansbank şubesine giderek dilekçe verme yöntemi ile kartın iptali söz konusu olduğu gibi, 0850 222 0 900 numaralı banka numarası aranarak kredi kartı iptal işlemleri de başlatılabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Burgan Bonus Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ