Burgan Bonus Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Tüm insanlar, hayatlarının belli bölümlerinde nakit para sıkıntısı çekerler. Özellikli maaş gününün uzaklaştığı dönemlerde alış veriş yaparken cebinde para kalmadığını hisseden vatandaşlar, ya da özel günlerin cüzdanda yeterli miktar yokken yaklaşması ile telaş yapan insanların bu durumları atlatabilmek adına ilk başvurdukları bankacılık ürününün kredi kartı olduğunu bilmek gerekmektedir.

Köftecide, markette, otomotiv sanayinde, yedek parçada, tesisatçıda, bakkalda, kuaförde ya da seyahat acentasından bilet alırken, aklınıza gelebilecek her yerde geçerliliği olan kredi kartları, vatandaşların en büyük yardımcılarından bir tanesidir. Bu sayede hem kullanım alanı genişleyen, hem de verimlilik oranı artan kredi kartları, zaman içinde belli nedenlerden ötürü iptal ettirilmek istenebilir.

Nedir Bu İptal Nedenleri?

Kredi kartları, nasıl kullanıldığına göre değişken olarak olumlu ya da olumsuz etkilerini insan hayatlarında gösterebilmektedir. Sorumsuz şekilde kredi kartı kullanan ve hesabını bilmeyenlerce geri ödemelerinde zorlanılan bu tip ürünlerin belli bir zaman sonra kapattırılmak istenmesi oldukça doğaldır. Çünkü para harcamıyormuş gibi hissedip her ihtiyaç duyduğunda kredi kartına sarılan insanların bu anlamda doğru hareket etmedikleri kısa zaman içinde anlaşılmaktadır. Ay sonundaki kredi kartı ekstre ödemelerinde karşılaşılan devasa rakamlardan sonra kişiler, zaman içinde kredi kartlarını kapattırmayı düşünebilmektedirler.

Burgan Bonus Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?

Sadece maddi olarak çöktüğü için değil, aynı zamanda farklı bankaların kredi kartlarını da kullanmak istediği için kredi kartını kapattırmak isteyen vatandaşlar tarafından araştırılan kredi kartı kapatma işlemlerinin işlem akışları ise bellidir. Temelde 2 adıma ayrılan kredi kartı iptal işlemlerinde ilk adım, dilekçe yazarak bankanın herhangi bir şubesine kredi kartı iptal başvurusunda bulunmaktır. Diğer adım ise telefon bankacılığı ya da çağrı merkezi yolu ile diğer yönteme nispeten daha basit bir yöntem ile kartın iptal işlemlerinin başlatılabilmesidir.

Ülkemizi bonus ile tanıştıran Burgan Bank ise, çok fazla şubesi olmamasından dolayı daha çok telefon bankacılığı üzerinden kart iptali yapmaktadır. Bu kartınızı iptal ettirmek için, 0850 222 8 222 numaralı telefonu arayarak gerekli işlemlerini başlatabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Akbank Axess Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ