Borca Girerek Kredi Kartı Borcunu Kapatmak

Kredi kartı kullanmak birçok açıdan avantajlı bir iştir. Nakit sıkıntısı çekilen zamanlarda alışverişler kredi kartıyla yapılabilir. Bununla birlikte birçok ürünü ve toplu alışverişi kredi kartlarıyla taksitlendirebiliriz. Ancak kredi kartları verimli bir şekilde kullanılmaz veya taksitleri zamanında ödenmezse ciddi borçların birikmesine sebep olabilir. Ödenmeyen her taksit faizle katlanacak ve kullanıcıyı zor durumda bırakacaktır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için kredi kartlarının kullanımına dikkat edilmeli, aylık ödenebilecek taksit tutarı hesaplanarak bakiye kullanımı ona göre yapılmalıdır. Bu duruma maruz kalan birçok kişi kredi kartı borcunu başka yerlere borçlanarak kapatmak istemektedir. Ancak bu durumda dikkatli olunması gerekir

Kredi Kartı Borcunu Kapatmak İçin Nerelerden Borç Alınabilir

Öncelikle kredi kartı borcunun kredi notuna olumsuz bir şekilde yansıyacağını göz önünde bulundurmanız gerekir. Gereken zamanlarda ödenmeyen taksitler kredi notunuzu düşürecek ve bankaların kredi vermesini zorlaştıracaktır. Ancak bu durum bankalardan yardım almayı imkânsız kılmamaktadır. Birçok banka kredi kartı borçluları için ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu kredilerden birini talep ederek kredi kartı borcunuzu kapatabilirsiniz. Borcu ne kadar erken kapatırsanız sizin için o kadar iyi olacaktır, çünkü ödenmediği takdirde faiz uygulanabilmektedir. Bu düşük faizli kredilerden yararlanarak makul taksit olanaklarıyla borcunuzu kapatmanız mümkün olabilir.

Bununla birlikte kredi kartı borçlarını kapatmayı vadeden birtakım kişiler ve kurumlar da bulunmaktadır ancak bunlara güvenmemek gerekir. Birçoğu yasal olmayan bu kurumlarla yaptığınız anlaşmalar daha ciddi maddi sıkıntılara girmenize sebep olabilir.

Eğer kredi kartı taksitlerini ödemediğiniz için birikmiş bir borcunuz mevcutsa yapmanız gereken ilk şey bankayla anlaşma yoluna gitmektir. Kredi kartı borcunuzu 10 ile 36 taksit arasında bir takside bölerek ve taksit sayısına göre belli bir faizle geri ödeyebilirsiniz.  Bu uzun vadede aldığınız borcun üzerinde bir meblağ ödemenize sebep olacak olsa da, maddi durumunuza uygun taksitlerle kredi kartı borcunuzu kapatabilir ve kredi notunuzun kara listeye girmenize sebep olacak şekilde düşmesine engel olabilirsiniz. Ancak borcunuzu kapatırken bir ödeme planı oluşturmaya ve sizi zora sokacak yeni borçlar edinmemeye dikkat etmeniz gerekir.

Bir önceki yazımız olan Forex Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ