Borç Kapama Kredisi Nedir?

İnsanlar ihtiyaçlarından ötürü bankaların müşterilere sunmuş oldukları imkânları değerlendirmek adına kendilerine sunulan kredi olanaklarından yararlanmak isterler. Sunulan ve yararlanılan bu kredi olanakları içerisinde ise insanlar ihtiyaç, araç ve ticari krediler, konur krediler, eğitim kredileri gibi hizmetleri kullanmaktadırlar. Ayrıca kişiler bankaların kendilerine ihtiyaçlarını karşılamaları adına bir diğer olanak olarak sunulan kredi kartlarını kullanmaktadırlar.

Her iki hizmetin devamlı olarak kullanılabilmesi için gereken şey ise düzenli olarak ödemelerin yapılmasıdır. İnsanlar bazen meydana gelmekte olan farklı olaylar sebebiyle farklı ihtiyaçlardan dolayı bu kredi ve kredi kartı borçlarını ödeyemeyebiliyorlar. Kredilerin ve kredi kartları borçlarının ödenmemesinden dolayı ise bazı yasal işlemlerin başlaması da kaçınılmaz oluyor. Bu nedenle bu tür durumlarla karşılaşılmaması adına bankalar tarafından da borç kapama kredisi adı altında yeni bir hizmet oluşturulmuştur.

Borç Kapama Kredisi Nedir?

Borç kapama kredisi kredi veya kredi kartı borçlarını ödeme zorluğu yaşayan müşteriler için yeni düzenlemeler ve ödeme planları yapılarak bu birikmiş olan borçlarını uzun vadelerde ve daha kolay imkânlarda ödemesini sağlamak adına açılmış bir kredi hizmetidir. Bu krediyi kullanmakta olan kişiler aynı zamanda birçok yasal işlemden kurtulduğu gibi bununla beraber borçlarına düzenli ödemeler de yaparak gerçekleştirmek isteyecekleri birçok imkânı da kendilerine tanımış olacaklar.

Borç Kapama Kredisi Nasıl Uygulanıyor?

Kredi karı borcu bulunan ve kredi borcu ödemesi olan kişilere yardım etmek amacıyla verilen borç kapama kredisi, kişinin kredisinin veya kredi kartı ekstresinin tutarında verilir. Kişinin borcu kadar kredi verilip bunun üzerine faiz de uygulanarak 36 – 60 ay gibi uzun vadeler de veriliyor. Borç kapama kredisi bankadan bankaya değişiklik gösterebiliyor. Genel olarak bu kredide hayat sigortası ve şahsi veya maddi teminat isteniyor.

Ayrıca bankalar kredi kartı borçlarınızdan ötürü sizlere ödeme kolaylığı açısından kredi kartı borçları için taksitlendirme imkânı da yapıyor, bu açıdan baktığınızda daha az faiz oranı ile borçlarınızı kapatabiliyorsunuz. Buna sizlere hizmet sunan bankalar tarafından hem borçların azalması hem de bu borçların üzerinden tekrar faiz uygulanması işlemi de denilmektedir.

Borç Transfer Kredisi veren bankalar için TIKLAYIN.

 

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Başvuru Takip başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ