Bireysel Emeklilikte En İyi Şirketler

Bireysel emeklilik, birçok açıdan devletin sağladığı koşullardan daha avantajlıdır. SGK gibi kurumların emeklilik şartları çeşitli yasal düzenlemelerle devamlı değişebilmekte, daha önceden yapılan emeklilik planları bir anda geçersiz olabilmektedir. Elbette bireysel emeklilik hizmetlerinden yararlanabilmek için de uyulması gereken bazı yasal şartlar bulunmaktadır. Ancak bireysel emeklilik hizmeti veren şirketlerin programlarından yararlanmak emeklilik yaşı vb konularda daha esnek hareket edebilmenizi sağlayacaktır. Bununla birlikte bireysel emeklilik hizmetinden yararlanırken de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Hizmet alınacak bireysel emeklilik şirketinin alanında uzman olması ve tanınan bir şirket olması gerekir. Kalitesiz bir sigorta şirketiyle çalışmak bütün emeklilik hayallerinizin suya düşmesine sebep olabilir. Bu yazıda bireysel emeklilik için hizmet alınabilecek en iyi şirketler yer almaktadır.

AEGON

Aegon emeklilik, İkinci Bahar Emeklilik Planı ile cazip bir bireysel emeklilik fırsatı sunmaktadır. Bu emeklilik programıyla ayda 200 TL gibi bir rakam ödeyerek emeklilik yıllarınızı rahat içinde geçirebilirsiniz. Programın temel amacı çalışırken sahip olunan yaşam standartlarını emeklilikte de devam ettirebilmektir. Aegon tarafından yapılan emeklilik planlarına %25 devlet katkısı bulunmaktadır.

Allianz

Türkiye’de Koç Grubu’yla anlaşmalı olarak çalışan Allianz, sunduğu bireysel emeklilik fırsatlarıyla oldukça rağbet görmektedir. 80’den fazla ülkede sigortacılık bakımından lider olan Allianz, Global Benefitz programıyla emekli adayını ve ailesini kapsayan güçlü bir yerel uzmanlık sunmaktadır.

Anadolu Hayat Emeklilik

Anadolu Hayat, Türkiye’deki en prestijli sigorta firmalarından biri olarak kapsamlı bir bireysel emeklilik hizmeti sunmaktadır. Geleceğe Yatırım Planı’yla birçok fırsatı emeklinin ayağına getirmektedir. Bu planda ücretsiz ambulans ve sağlık danışmanlığı hizmetinden, emeklilik birikimi yapılan süre boyunca yatırım danışmanlığına kadar birçok hizmet bulunmaktadır.

Asya Emeklilik

Asya Finans grubu tarafından sağlanan bu emeklilik hizmeti de bireysel emekliliğe başvurmak isteyenler için oldukça avantajlıdır. Ayda 125 TL gibi cüzi bir rakam ödeyerek emekli olabilirsiniz. Damla Plan olarak adlandırılan bu emeklilik programı devlet tarafından %25 oranında desteklenmektedir. Ara verme kesintisi de aybaşına sadece 2 TL’dir. Bireysel emeklilik isteyenlerin oldukça rağbet gösterdiği bir programdır.

 

Bir önceki yazımız olan BES mi SGK mı Daha Avantajlı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ