Bedelli Askerlik Kredisi

Uzun süredir tartışılan ve 2 Aralık Salı günü itibariyle Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından son nokta konularak sonuçlandırılan bedelli askerlik çıktı. Bundan böyle 1 Ocak 2015 itibariyle 28 yaşından gün almaya başlayan vatandaşlarımız bedelli askerlik imkanından faydalanabileceklerdir. Ülkemizde yaklaşık olarak 700 kişinin faydalanması beklenen bedelli askerlik ile ilgili olarak ayrıntılarda belli oldu. Buna göre 27 yaşını tamamlamış olan tüm vatandaşlarımız 18 bin TL karşılığında bedelli askerlikten faydalanabilecektir. Yapılan açıklamanın ardından birçok vatandaşımız gerek banka şubeleri gerekse internet üzerinden en uygun kredi veren bankaları araştırmaya başlamışlardır. Buna karşılık olarak bankalar potansiyel müşteri olarak gördükleri bedelli askerlik adaylarına en uygun kredi ürününü kullandırma adına da rekabete girmişlerdir.

Akbank tarafından yapılan açıklamaya göre bedelli askerlik kredisi adı altında kampanya başlattıklarını dile getirdiler. Üstelik 3 ay ödeme ertelemesi 18 bin TL tutarında aylık ödemeleri 640 TL olan bedelli askerlik kredisini banka müşterileri 36 ay boyunca ödeyebileceklerdir.

Bedelli askerlik hakkında ilk açıklama yapıldıktan sonra bankalar içerisinde ilk bedelli askerlik kredisini duyuran banka olarak İNG Bank, kendi bünyesinde bulunan ihtiyaç kredisi adı altında bedelli askerlik kredisi vermektedir. Banka tarafından yapılan açıklamaya göre 36 ay vade, %1.14 faiz oranı ve aylık geri ödemesi 636,53 TL olan 18 bin TL kredi kullandıracaktır.

Bu bankaların yapmış olduğu açıklamalara ek olarak Denizbank ihtiyaç kredisi adı altında aylık taksitleri 648 TL olan 36 ay vade imkanı ile 18 bin TL kredi kullandırmaktadır. Bankaların bu açıklamalarına karşılık olarak Garanti Bankası, Finansbank ve Yapı Kredi gibi özel bankalarımız düşük faiz oranları ve uygun ödeme koşulları ile ihtiyaç kredilerini 36 ay vadeye kadar müşterilerinin bedelle askerlik konusu ile ilgili kullanımına izin verecektir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartına Taksitle Altın Alınabilir Mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ