Bankalar Arefe Günü Açık mı ? 16 Temmuz 2015 Perşembe

Ramazan bayramı dolayısıyla 16 Temmuz 2015 Perşembe arefe  günününde resmi tatil edilmesinin ardından tüm banka müşterileri işlemlerini resmi tatil olmadan önce tamamlamak üzere   bankalara akın etti.Yapılan açıklamaya göre Türkiye yarından itibaren 4 gün sürecek resmi tatile giriyor.Bu durumun banka çalışma saatlerine olan etkisi ise özel ve kamu bankalarına göre değişiklik gösteriyor.

Doğrudan devlete bağlı yani kamu bankası olarak adlandırılan Halk Bankası , İş Bankası ve Ziraat bankası gibi banka kurumlarının arefe günü tam gün tatil olacağı gelen haberler arasında yer alıyor.Başbakanlık kamu bankasında çalışan personellerin idare izinli sayılacaklarını açıkladı.

Ancak resmi kurum olarak tanımlanmayan özel banka şubeleri ise banka müşterilerine tam destek verebilmek için tüm gün açık olacakları düşünülüyor.Bankaların resmi sayfalarına baktığımızda bayram günleri açık olan şubeleri özel olarak belirttikleri halde arefe günü için herhangi bir ibare bulunmayışı  özel bankaların tüm gün çalışacaklarını doğrular niteliktedir.

Özellikle büyük AVM’lerde geç saatte kadar hizmet veren banka şubelerinden işlem yapabileceğiniz bankamatiklerde , ATM’lerden yada internet bankacılığından banka işlemlerinizi hızlıca tamamlayabilirsiniz. Ödeme aktarımlarında ise özellikle EFT işlemlerinde merkez bankasının onay süreci nedeniyle bayramdan önce aktarımlarınızı tamamlamanızı öneriyoruz.

Kamu bankaları ile yapılacak işlemlerin 15 Temmuz 2015 çarsamba günün tamamlanması gerekiyor.Çünkü arefe günü boyunca tam gün kapalı olacak kamu bankalarından yapılan işlemlerin tamamlanabilmesi için 20 Temmuz 2015 pazartesi gününü beklemeniz gerekecek.Yakınlarına yada çalışanlarına ödeme  göndermesi gereken yada ödeme yapması gereken banka müşterilerinin gün içinde işlemlerini tamamlamak için bankalar ile sürekli koordineli bir şekilde çalışmasını hatırlatmak isteriz.

Bir önceki yazımız olan Bankaların Çalışma Saatleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ