Bankadaki Telefon Numaramı Ve Ev Adresimi Nasıl Değiştirebilirim?

Banka kredi kart sahipleri için önemli konuların başında iletişim numaraları ve adres yer almaktadır. Bankacılık işlemlerinden her türlü yararlanmak istiyor iseniz mutlaka iletişim bilgileriniz bağlı olduğunuz bankada kayıt altında tutulmalıdır. Bu yüzden tüm bankalar müşterilerinden mutlaka iletişim numarası ve ev adresleri talep etmektedir. İstenen bu bilgilerin en büyük sebebi; bankaların kendi müşterilerine gerek telefon ile birlikte ulaşması gerekse de fiziki evrakların müşterilerine ulaştırabilmelerinde herhangi bir engelin çıkmamasıdır.

Ev, Adres ve Telefon Değişikliği

Bağlı bulunduğunuz bankada ilk hesap açılımı yapılırken mutlaka ev ve iletişim bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır. Ama zaman içerisinde insanlar oturdukları evi değiştirme veya kullandıkları iletişim hatlarını değiştirme zorunda kalabiliyor. Böyle bir durum yaşandığı vakit bankada eski adres ve numaralarınız kayıtlı olacağından dolayı yeni adres bilgileri ile birlikte iletişim bilgilerinin bankaya bildirilmesi gerekmektedir.

Yeni taşındığınız ev adresi ve ya değiştirmiş olduğunuz yeni numaranızı bankaya iletmek durumundasınız. Bunun için ilk olarak ikamet ettiğiniz mahalle muhtarına giderek adres bilgilerin yer aldığı ikametgâh belgesini alarak Bağlı bulunduğunuz bankanın şubesine götürmeniz gerekecektir. Banka da yer alan yetkili temsilcileri ile irtibata geçerek durumu izah edebilirsiniz.

Banka hesabınız bulunan şubeye giderek hesap işlemleri ile ilgilenen kişiye gerekli izahı yapmanızın ardından telefon numaranızı değiştirdiğinizi gösteren bir dilekçe yazıp imzalamanız gerekecektir. Ayrıca birçok banka müşterilerine farklı bir uygulama ile de hizmet vermektedir. Buna göre şubenin faks numarasına aynı tarzda bir dilekçe doldurup iletmenizde gereken açıklamayı yapmanıza ve tüm bilgilerinizin yeniden teyit altına alınmasına yardımcı olabilirsiniz.

Günümüzde birçok tüketici oturduğu yerden taşınıp adres değişikliği yoluna giderken kimisi de numaralarını değiştirmektedir İşte bu tür durumlarda hemen banka ile irtibata geçerek gerekli tüm açıklamayı yapmanız yeni numara ve adresinizin kayıt altına alınmasını sağlayacak ve banka yetkilileri sizlere rahatlıkla ulaşabilecektir. Bu nedenle mutlaka ama mutlaka yeni bilgilerin güncellenip kayıt altında tutulmasında yarar vardır.

Bir önceki yazımız olan Akbank Sms Kredisi 4425 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ