Bankacılar Ne Kadar Maaş Alıyor 2016

Her geçen gün gelişen bankacılık sektörü artık birçok kişinin çalıştığı sektörlerden bir tanesi haline geldi. Bankacılık sektöründe çalışacak olan kişiler de bankacılık maaşlarının ne kadar olduğunu merak etmektedir. Bankacılık maaşları sektöre göre değişiklik gösterir. Her banka çalışanlarına farklı maaş politikası uyguladığı için ödenen ücretlerde farklılık gösterebiliyor. Ayrıca kamu bankalarında görevli olan personellerin aldığı maaşlar da özel bankalara göre daha fazladır.

Bireysel Müşteri Temsilcileri Maaşları

  • Bireysel müşteri temsilcileri bankada çalışan vezne görevlilerine göre biraz daha fazla para almaktadırlar. Alınan ücretin miktarı vezne görevlilerinden 250 – 300 TL daha fazladır.
  • Bireysel müşteri temsilcilerinin maaşları ortalama olarak 1500 – 1800 TL arasında değişiyor. Kamu bankalarında ise bu miktar daha da artmaktadır.
  • Kimi bankalarda ise bireysel müşteri temsilcileri normalden 600 – 800 TL daha fazla maaş alabiliyor. Özellikle bireysel müşteri temsilcisinin kademesine göre aldığı maaş da artmaktadır.

Banka Müdürü ve Şube Koordinatörü Maaşları

  • Bankalarda bu pozisyonda görevli olan kişiler 7000 ile 22000 TL arasında değişen ücretler almaktadırlar.
  • Bölge ve şube müdürleri en yüksek maaşı alan ikinci kişilerdir. Bu kişilerin maaşları bulundukları pozisyona göre 7000 TL’den başlamakta ve 15000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Özellikle devlet bankalarında bu fiyatlar biraz daha yüksek olabiliyor.
  • Bölge ve şube koordinatörlerinin maaşları ise bankacılık sektöründeki en yüksek maaşlardır. Bu kişiler 15000 – 22000 TL arasında maaş almaktadırlar.

Banka Müfettişi ve Uzman Yardımcılarının Maaşları

  • Banka veznedarlarından sonra en yüksek maaşı alan kişiler bankalarda görevli olan uzman yardımcıları ve müfettişlerdir.
  • Bu kademede bulunan kişilerin maaşları 2600 TL ile 6100 TL arasında değişmektedir. Bu fiyatlar hem özel bankaların maaş politikasına hem de personelin bulunduğu konuma göre değişiklik gösterir. Ayrıca bu kademe için en yüksek ücreti yine kamu bankaları ödemektedir.
  • Alınan ücretler aynı zamanda personelin kaç yıl o bankada çalıştığına bağlı olarak da artmaktadır. Deneyimli personellerin aldığı maaşlar her zaman daha fazla olmaktadır. Ancak kamu bankalarında ise bu tarz uygulama çok fazla yapılmaz.

Bankacı maaşları diğer makalemize göz atabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan NNe Zaman Emekli Olabilirim? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ