Banka Kartının Son Kullanma Tarihi Nerede Yazar?

Bankacılık sektöründe hizmet veren kuruluşların tek hedef ve gayesi müşteri memnuniyetini her şeyin önünde tutma arzusudur. Bunun için birçok personeline eğitim veren bankalar müşterinin şubeler, telefon bankacılığı ve diğer hizmet kanallarından alacağı hizmet sırasında maksimum memnuniyet hazzına ulaşma arzusu içinde olmalarını sağlamaktadır. Bu bağlamda çalışanlarına gereken desteği sağlayan bankalar ayrıca hizmet kanallarını bu ölçüde maksimum düzeyde tutmaktadır. Ülkemizde hizmet veren birçok bankanın şubesi, internet bankacılığı ve telefon bankacılığı gibi hizmet kanalları bulunmaktadır. Bu hizmetlere ek olarak bankamatik kartı veya kredi kartı gibi ürünleri de bulunmaktadır. Hizmet kanallarının yanı sıra banka veya kredi kartları sayesinde internet üzerinden veya doğrudan ATM kanalı ile birçok ihtiyacın gerçekleştirilebilmesi mümkündür.

Banka kartı ve kredi kartı kullanan banka müşterilerinin bilmesi gereken en önemli husus ise, kartın kullanım süresinin ne zaman olduğudur. Kart üzerinden gerçekleştirilen birçok işlemin geçerliliği kartın kullanım süresi ile alakalı olup, kartın kullanım süresinin bitmesi ile birlikte kart üzerinden herhangi bir işlemin gerçekleştirilemeyeceği neticesi ortaya çıkar. Peki, banka kartının son kullanma tarihi nerede yazar?

Banka kartının son kullanma tarihi kartın ön yüzünden yazmaktadır.

Genellikle birçok banka, kartın kullanım süresini alt tarafta orta bölüme yakın bir şekilde belirtmektedir.

Bu tarih bazı bankalarda alt orta kısmın sağa yakın bir şekilde belirtmektedir. Banka kartının son kullanma tarihi “05/19” şeklinde iki hane ay ikin hane yıl olacak şekilde belirtilmiştir.

son-kullanma-tarihi

Bir önceki yazımız olan Kara Liste Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ