Bank Asya EFT Saatleri

Bankacılık sektöründe hizmet veren katılım bankalarından biri olan Bank Asya müşterilere sunmuş olduğu birçok yenilikçi hizmeti ile bilinir. Özellikle teknolojik ürünleri kullanarak birçok bankacılık işleminin gerçekleştirilmesine zemin hazırlayan Bank Asya, para transferi gibi çok fazla kullanılan işlemleri şube, ATM, mobil ve internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirilmesine zemin hazırlar. Bank Asya hesabında bulunan bir paranın başka bir banka hesabına aktarılması noktasında kullanılan EFT için Bank Asya diğer bankaların haricine farklı bir uygulaması vardır.

Bank Asya EFT İşlemi ve Saatleri

Bankanın yeni geliştirmiş olduğu sistem ile birlikte Bank Asya EFT saatlerini müşterilerinin kullanacağı kanallara göre belirlemektedir. Bank Asya şubelerini kullanarak EFT yapmak isteyen müşteriler saat 17.25’e, Bank Asya telefon bankacılığı ve ATM’ler üzerinden bireysel müşteriler 16.45’e ve telefon bankacılığını üzerinden ticari müşteriler ise 16.00’a kadar EFT işlemlerini gerçekleştirebilir. Bu sistemler üzerinde yapacağınız para transferi işlemleri sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede muhatap bankanın hesabına aktarılır. Bank Asya EFT saatleri içerisinde yapılmayan para transferleri ilk iş günü karşı bankanın hesabına aktarılır. Özellikle Cuma günü geç saatte yapılan EFT’ler pazartesi günü, resmi tatil öncesi geç yapılan EFT’ler ise ilk mesai gününde aktarılır.

Bank Asya EFT Sorgulama İşlemi

Bank Asya EFT saatleri içerisinde yapmış olduğunuz para transferi muhatap bankanın hesabına aktarılmadıysa ne yapılmalıdır? Böyle bir durum ile karşılaşılır ise ilk olarak yapmış olduğunuz EFT işlem bilgisi kontrol edilir. Herhangi bir sorun yok ise hemen Bank Asya ile görüşülür. Bunun için 0850 222 4 888 numaralı telefon üzerinden çağrı merkezine ya da şubelere ulaşılıp yetkililere durum anlatılabilir. Sorun kendi bankanızda değil ise bu sefer karşı banka ile görüşme gerçekleştirilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Albaraka Türk EFT Saatleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ